فشارهای آمریکا بر ایران و سوریه از طریق ناامن کردن فضای سیاسی و امنیتی لبنان

علامه فضل الله از علمای برجسته لبنانی، تاکید کرد که آمریکا با ناامن کردن فضای سیاسی و امنیتی لبنان، برای تحت فشار قرار دادن ایران و سوریه تلاش می کند.

به گزارش خبرگزاری مهربه نقل از روزنامه النهار، "سید محمد حسین فضل الله" اعلام کرد: دولت آمریکا درتلاش است؛ لبنان را به صحنه ناامنی و بی ثباتی سیاسی تبدیل کند تا به این ترتیب به منافع خود در منطقه دست یابد.

مرجع تقلید شیعیان لبنان خاطرنشان کرد: این دولت می خواهد سیاست و امنیت را در جهان عرب و جهان اسلام متزلزل کند و همچنین برای نابودی اسلام تلاش می کند.

این مقام مذهبی لبنان روزگذشته درگفتگویی رادیویی تصریح کرد: " با بررسی سیاست های دولت آمریکا در جهان عرب و جهان اسلام به این نتیجه می رسیم که آمریکا برای ایجاد ناامنی و بی ثباتی در جهان عرب و جهان اسلام و به ویژه برای دامن زدن به مسائل مذهبی و فرقه ای که برخی اوقات به وسیله تکفیری ها برجسته می شود و منجر به کشته شدن یک مسلمان به دست مسلمان دیگر می شود و همچنین برای نابودی اسلام برنامه ریزی می کند.

وی افزود : ما شاهد این موضوع هستیم که آمریکایی ها هر از گاهی علیه تکفیری ها اظهاراتی را ایراد می کنند، اما از سویی دیگر به آنها برای ضربه زدن به اسلام و به ویژه هدف قرار دادن عراق چراغ سبز نشان می دهند" .

"علامه محمد حسین فضل الله" خاطرنشان کرد: آمریکایی ها برای فتنه انگیزی مذهبی در لبنان تلاش می کنند آن هم در زمانی که لبنانی ها در تاریخشان درگیری بین شیعیان و اهل تسنن را به یاد نمی آورند، زیرا دولت آمریکا در تلاش است تا با ناامن کردن فضای امنیتی و سیاسی لبنان، دولت های ایران و سوریه را تحت فشار قرار دهد که در نهایت، تمام این اقدامات به نفع اسرائیل است.

"علامه فضل الله" درادامه تاکید کرد: " ما همچنین شاهد این موضوع هستیم که دولت آمریکا چگونه برای تبدیل مسائل سیاسی ، درکشاکش مشکلات سیاسی بین ایران و آمریکا، به مسائل مذهبی تلاش کرده و می  کند تا به این ترتیب این موضوع را القا کند که ایران در تلاش برای ترویج مذهب شیعه بین اهل تسنن است و از آن به عنوان تشییع السنه( شیعه کردن اهل تسنن ) نام می برد.

"فضل الله" ادعاهای آمریکا در این زمینه را بی پایه و اساس خواند.

وی درادامه با اشاره به موضوع تخریب مسجدالاقصی از سوی رژیم صهیونیستی از جهان اسلام خواست تا آمریکا و کشورهای اروپایی را برای تحت فشار قرار دادن تل آویو ، تحت فشار قرار دهند.

کد خبر 461853

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 8 =