رئیس کمیسیون آموزش فرهنگ و رسانه پارلمان آلبانی از حمایت این کشور در ایجاد کرسی های زبان فارسی در دانشگاههای آلبانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، والنتینا لسکای - رئیس کمیسیون آموزش فرهنگ و رسانه پارلمان آلبانی ضمن اشاره به اهمیت و جایگاه دیپلماسی پارلمانی در نظامهای دموکراتیک از همکاری پارلمانی و رایزنی در سطح کمیسیون و همکاری متقابل سازمانهای غیردولتی زنان و ایجاد کرسی متقابل زبان در دانشگاه های ایران و آلبانی استقبال کرد.

در این دیدار، سفیر جمهوری اسلامی ایران ضمن تشریح تحولات سیاسی منطقه ای و بین المللی و مواضع کشورمان در ارتقاء صلح و ثبات منطقه ای و بین المللی، توسعه فرهنگی، رسانه ای و علمی جمهوری اسلامی ایران راتشریح و به توصیف موقعیت و جایگاه زنان در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی پرداخت.

در ادامه پس از اشاره به نمونه هایی از دستاوردهای اخیر دانشمندان ایرانی از جمله پیوند سلولی، تولیدات دارویی، شبیه سازی، انواع جراحی و احراز رتبه های علمی و پزشکی در جهان و پیشرفت های اقتصادی صنعتی و فناوری صلح آمیز هسته ای کشورمان بر اهمیت و نقش دیپلماسی پارلمانی در توسعه مناسبات دو جانبه تاکید و تشکیل گروه دوستی پارلمانی و تبادل هیات های پارلمانی میان دو کشور را ضروری و بسیار مفید ارزیابی شد.

کد خبر 461874

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha