کرمانشاه از حوزه‌های پرظرفیت در زمینه نخبه پروری است

کرمانشاه_رئیس بنیاد نخبگان استان کرمانشاه با بیان اینکه این استان از حوزه‌های پرظرفیت در زمینه نخبه پروری است، گفت: بزرگترین سرمایه‌ و ارزشمندترین گنجینه‌های هر مرز و بومی نخبگان هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، آوات طاهرپور در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرمانشاه با اشاره به وظایف بنیاد ملی نخبگان اظهار داشت: با استفاده از مفهوم نخبگی خبرگی، توانمندی و استعداد در کشور بحران‌ها به فرصت تبدیل شده است.

وی با اشاره به تعریف نخبگی افزود: نخبه براساس برنامه پنجم و ششم توسعه به فرد برجسته و کارآمد گفته می‌شود که اثرگذاری این شخص در هنر و فن آوری و علم کشور محسوس باشد و هوش و فن آوری این فرد در راستای تولید دانش و نوآوری موجب سرعت بخشیدن به رشد علمی کشور شود.

رئیس بنیاد نخبگان استان کرمانشاه بیان داشت: نظر به تاکید مقام معظم رهبری در استفاده صحیح و مناسب از ظرفیت‌های علمی نخبگان در راستای توسعه کشور و لزوم حرکت انقلابی در مسیر رفع موانع و مشکلات تولید دانش و جنبش نرم افزاری در مهرماه ۱۳۸۳، دستور به تشکیل بنیاد ملی نخبگان دادند.

وی عنوان کرد: بنیاد نخبگان استان کرمانشاه نیز در ۱۹ دی ماه ۱۳۸۹ فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.

طاهرپور گفت: شناسایی، پشتیبانی و تلاش برای شکوفایی استعدادهای برتر و نخبگان استان با ایجاد بستر قانونی لازم را می‌توان به عنوان مهمترین رسالت این بنیاد در استان بیان کرد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های فرهنگی استان تصریح کرد: بن مایه تاریخ ساز بودن و ارزشی بودن این منطقه با مرور گذشته مشخص می‌شود.

رئیس بنیاد نخبگان استان کرمانشاه ادامه داد: فراهم کردن شرایط مناسب با کمک تمامی دستگاه‌ها و استفاده از همه ظرفیت‌های موجود در استان به منظور شناسایی و جذب نخبگان از دیگر وظایف این بنیاد است.

وی با بیان اینکه بزرگترین سرمایه‌ها و ارزشمندترین گنجینه‌های هر مرز و بومی، فرهیختگان، خبرگان و نخبگان آن جامعه هستند، تصریح کرد: معرفی چهره‌های برجسته علمی، فرهنگی، ادبی معاصر و اثربخش در رشد و اعتلای گفتمان اسلامی و ارتقای فرهنگ نخبگانی و خبرگی از دیگر وظایف این بنیاد است.

طاهرپور اظهار داشت: برنامه‌های مختلفی به منظور هدایت و کشف استعدادهای دانش آموزی با کمک آموزش و پرورش و در دوره دانشجویی نیز شناسایی و جذب این افراد برای رسیدن به اهداف عالیه در نظر گرفته شده است.

وی گفت: کرمانشاه از حوزه‌های پرظرفیت در زمینه نخبگانی است و اساتید و استعداهای برتر در این استان مشغول فعالیت هستند.

کد خبر 4618989

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =