هدف از طرح موضوع جنگ منحرف کردن ذهن مردم از وضع اقتصادی جامعه است

همدان - امام جمعه همدان گفت: هدف از مطرح کردن موضوع جنگ منحرف کردن ذهن مردم از وضعیت اقتصادی جامعه است تا مسبب اصلی وضعیت اقتصادی جامعه پنهان بماند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله حبیب الله شعبانی موثقی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه همدان با بیان اینکه نهج‌البلاغه بارها مؤمنان را به رعایت تقوا تأکید کرده است، گفت: بهترین چیزی که می‌توان از آن در کوله بار خود پر کرد تقوا است.

امام جمعه همدان با بیان اینکه در این راستا باید تقوای سیاسی را مدنظر قرار داد، اظهار داشت: مسئولان و قلم به دستان باید تقوای سیاسی را رعایت کنند چراکه گاهی دیده می‌شود تقوا در عرصه سیاسی کم رنگ است.

وی در ادامه با بیان اینکه مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان نظام گزینه قطعی ملت را مقاومت عنوان کردند، گفت: اینکه گفته می‌شود جنگ رخ می‌دهد شیطنت رسانه‌ای است چراکه بنا نیست امنیت کشور به خطر بیافتد.

ایران هیچگاه اهل تعدی و تجاوز نبوده است

آیت الله شعبانی با بیان اینکه ما اهل جنگ نیستیم و ایران هیچگاه اهل تعدی و تجاوز نبوده است، گفت: البته اگر کسی به خاک کشور ما تجاوز کند از خاک میهن دفاع خواهیم کرد کمااینکه در دوران ۸ سال دفاع مقدس این را نشان دادیم.

وی با بیان اینکه جنگ طلبی با اندیشه اسلامی ما سازگار نیست کمااینکه شرایط آمریکا اقتضای جنگ را ندارد، گفت: در کشور ما بعضی جریانات سیاسی دوست دارند مردم را بترسانند.

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه امروز درگیری ما اقتصادی است و دشمن قدرت موشکی و منطقه‌ای ایران را می‌داند، گفت: دشمن از مدیریت منطقه به دست نظام اسلامی آگاه است و می‌داند که نظام اسلامی قدرت شگرفی دارد.

کوچک‌ترین جنگ در منطقه نظام اقتصادی جهان را به هم می‌ریزد

آیت الله شعبانی با بیان اینکه دشمن سر و صدا دارد اما می‌داند کوچک‌ترین جنگ در منطقه نظام اقتصادی جهان را به هم می‌ریزد، گفت: آنچه امروز شاهدش هستیم جنگ اقتصادی است تا جایی که نوسانات قیمت‌ها در اقلام ضروری مردم و کالاهای بازار بسیار زیاد است.

امام‌جمعه همدان بابیان اینکه واقعیت مسئله این است که ما درگیر نظامی نداریم و درگیری ما درگیری اقتصادی است، گفت: دشمن به‌خوبی قدرت موشکی و منطقه‌ای ما را می‌داند و آگاه است که ما در فلسطین هستیم، نیروی مقاومت در لبنان و انصار الله یمن را داریم و مدیریت منطقه دست نظام اسلامی است.

آیت الله شعبانی با بیان اینکه هدف از مطرح کردن موضوع جنگ منحرف کردن ذهن مردم از وضعیت اقتصادی جامعه است تا مسبب اصلی وضعیت اقتصادی جامعه پنهان بماند، اظهار داشت: فرافکنی و برای فرار از پاسخگویی هدف این اقدامات است.

وی بابیان اینکه همان کسانی که مسببان گرانی‌ها هستند مردم را از جنگ می‌ترسانند، بیان کرد: این‌همه التهابات و گرانی در کالاهای اساسی مردم گوشت، پیاز و سیب‌زمینی چرا مدیریت نمی‌شود و می‌خواهند با اسم جنگ آوردند از پاسخگویی فرار کنند.

امام‌جمعه همدان به بیان امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه ما از شر نظام پهلوی راحت شدیم اما به این زودی‌ها از شر تربیت‌شده‌های لیبرال غرب راحت نمی‌شویم اشاره کرد و گفت: ما در این کشور کسانی را داریم که مدیریت لیبرالی و نگاه به غرب دارند و غرب پرست هستند و به فرموده رهبری سرباز غرب هستند.

وی با بیان اینکه در ایران اسلامی هرچند اندک مدیریت برخی لیبرالی است و تفکر غربی دارند، گفت: گزینه اصلی ما در برابر آمریکا مقاومت است هرچند طرف مقابل هم قصد جنگ ندارد.

امام جمعه همدان در توضیح اینکه چرا مذاکره نمی‌کنیم اظهار داشت: ۴ محور در مذاکره مد نظر است که موارد هسته‌ای، موشکی، حقوق بشر و نفوذ منطقه در این چهار محور قرار می‌گیرد.

آمریکا به دنبال مذاکره هسته‌ای نیست

وی با بیان اینکه انرژی هسته‌ای ایران به لحاظ اینکه برجام را پذیرفتیم معلق شده در حالی که عربستان به سمت هسته‌ای شدن حرکت می‌کند، گفت: این موضوع نشان می‌دهد که مذاکره در این زمینه معنی ندارد و آمریکا به دنبال مذاکره هسته‌ای نیست.

آیت الله شعبانی با بیان اینکه تا زمانی که دشمن خیالش راحت شد که از نظر هسته‌ای معطل مانده‌ایم موضوع را پیگیری می‌کرد، گفت: پس از آنکه دشمنان به منافع خود رسیدند از برجام خارج شدند.

وی با بیان اینکه مذاکره در بحث موشکی است، اضافه کرد: ۲ عوامل مانع جنگ است به طوری که به واسطه این ۲ عامل آمریکا جرأت حمله به ایران را ندارد.

وی با بیان اینکه در مذاکره موشکی تعیین برد موشک مورد هدف است، عنوان کرد: ایران اسلامی در منطقه نفوذ جدیی دارد و دشمن از این قضیه می ترسد.

امام جمعه همدان همچنین به برخی مسائل استان همدان نیز اشاره کرد و با بیان اینکه مسئولان دانشگاه‌ها باید مدیریت این محیط را جدی بگیرند، گفت: دانشجویان استان همدان خوب و متدین هستند اما گاهی اوقات اتفاقاتی عظمت دانشگاه را خدشه دار می‌کند که نباید از آن به سادگی گذشت.

وی همچنین به انتصابات اخیر صورت گرفته در استان همدان نیز اشاره کرد و با بیان اینکه میزان استفاده از مدیران غیربومی به یک مسئله تبدیل شده و مسئولان باید به این موضوع توجه کنند، گفت: استان همدان نیروهای انقلابی، کارآمد و مدیر کم ندارد.

آیت الله شعبانی همچنین به مشکلات واحدهای تولیدی استان همدان اشاره کرد و با بیان اینکه اگر فرض بر فقر زدایی است باید از واحدهای تولیدی حمایت صورت گیرد اظهار داشت: تعطیلی واحدهای تولیدی بیکاری جامعه را دامن می‌زند.

وی با بیان اینکه اگر قوانین مانع رونق تولید است باید رفع شود، تأکید کرد: در بعضی کشورها واحدهای تولیدی در کمتر از یک روز راه اندازی می‌شوند اما در استان همدان و کشور راه اندازی یک واحد دردسرهای بسیاری دارد در حالی که بیکاری جوانان، محرومیت‌ها و مشکلات حاشیه شهر و مسائل این چنینی با فعالیت واحدهای تولیدی و ایجاد اشتغال کمرنگ می‌شود.کد خبر 4619066

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =