مشکلات معیشتی مردم رفع شود/ انتقاد از کم لطفی مسئولان به بردخون

بوشهر - تاکید بر لزوم رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم و انتقاد از کم لطفی مسئولان به بردخون از مسائل مهم مطرح شده در نماز جمعه اهرم و بردخون بود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام یوسف جمالی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اهرم اظهار داشت: در آستانه میلاد با سعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) که به نام روز اکرام هم نامیده شد و مساجد و حسینه و این روز را بزرگ بدارند.

امام جمعه اهرم تصریح کرد: در روز اکرام خیرین سفرهای افطار را برای مساکین و فقرا بویژه در این شرایط سخت و دشوار اقتصادی که قرار داریم بگسترانند.

وی ادامه داد: امروز دشمن از جنگ نظامی ناامید شده اما جنگ فرهنگی و اقتصادی به تمام معنا در همه عرصه‌ها در دستور کار دشمن قرار دارد. متأسفانه در کنار برنامه‌های دشمن برای جنگ اقتصادی سو مدیریت برخی از مدیران اقتصادی هم به این موضوع دامن می‌زند.

جمالی افزود: دشمن امروز بنای خود در استفاده‌ی حداکثری از تحریم‌ها قرار داده است به ویژه در مقوله نفت که بعضی کشورها دنبال رو آمریکا و ایادی آن هستند نشان داد این کشورها بسیار ضعیف‌تر از آن هستند که بخواهند در برابر ایران اسلامی قد علم کنند.

امام جمعه موقت اهرم خاطرنشان کرد: وقتی چند نفتکش یک کشور مورد هجوم قرار می‌گیرد بورس آن کشورها سکوت می‌کند. این نشان از نظر اقتصاد بسیار متزلزل آنها است و ادعایی که امریکایی که امنیت منطقه و کشورهای امارات و عربستان را تأمین می‌کند ادعایی گزاف، بی جا و خلاف واقع است که نشان داد آنها در برابر چند موشک حوثی‌ها نتوانستند مقاومت کنند، کجا می‌توانند جلو صادرات نفت ایران را بگیرند اما نفت برخی کشورها صادرت شود.

وی ادامه داد: برنامه‌ها دشمن که به شدت در شبکه‌های ماهواره‌ای، اجتماعی و فضای مجازی به آن پرداخته می‌شود جنگ روانی برای ناامید کردن مردم است که دیگر مشکلات کشور حل نخواهد شد و مسیری که امروز دشمن در دستور کار خود دارد اخلال در بازار اقتصادی کشور است.

جمالی افزود: برای مبارزه با چنین برنامه‌هایی اولین راحل تکیه بر اقتصاد مقاومتی و توجه بر ظرفیت‌های مورد تاکید مقام معظم رهبری در بیانه گام دوم انقلاب اسلامی است.

امام جمعه موقت اهرم گفت: استفاده از ظرفیت‌های انسانی و ظرفیت‌هایی که ایران اسلامی از آن برخوردار است استفاده از نخبگان اقتصادی و پرهیزد از محروم کردن کشور از برخی کارشناسان اقتصادی به بهانه‌های مسائل حزبی جناحی است در جنگ تمام عیار اقتصادی نباید ممیزی گذاشت نباید کشور را از حضور برخی کارشناسان، اهل فن و متخصصین محروم کرد به بهانه اینکه هم حزبی و گروهی ما نیستند.

وی بیان داشت: اگر قرار است در برابر دشمن آرایش جنگی اتخاذ کنیم با این وضعیت نمی‌شود نباید کشور را از این ظرفیت ارزشمند محروم کرد.

جمالی عنوان کرد: همین که امروز از نظر جنگ اقتصادی به بازدارندگی دست یافتیم باید در مسائل اقتصاد و فرهنگی هم دست پیدا کنیم این میسر نمی‌شود مگر با حضور جهادی مردم در جنگ اقتصادی است که مردم باید به میدان بیایند.

وی بیان کرد: حجاب امروز یک مقوله امنیتی است که این نشانه‌ای دهد وقتی یک مسئله بی حجابی در کشور اتفاق می‌افتد تمام شبکه‌های ماهواره به آن می‌پردازند و این چند نفر که بنام دانشجو که دانشجونما و هنجار شکن هستند این در حالی است که دانشجویان ما بصیر، ولایی، جهادی و علاقمند به انقلاب هستند نشانه آن حضور دانشجویان در مناطق سیل زده است عده‌ای به نام دانشجو حضور پیدا می‌کنند و بهانه‌ای به دست دشمن می‌دهند نشان از سیاسی و امنیتی بودن آن دارد که موجب سو استفاده دشمن شده است.

جمالی عنوان کرد: تنها راه آن اجرایی شدن مصوب شورای عالی فرهنگی در خصوص حجاب و عفاف است که باید اجرایی و مورد توجه جدی قرار گیرد با توجه به اینکه اقداماتی در ترویج عفاف و حجاب صورت گرفته اما متأسفانه اراده‌ای جدی در برخی مسئولین شاهد نمی‌باشیم این مسئله و مطالب مردم است و به جدی دنبال می‌کنند.

کم لطفی مسئولان به بردخون ادامه دارد

حجت الاسلام سیدحسین رکنی حسینی امام جمعه بردخون در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بردخون اظهار داشت: خداوند نعمت‌های فراوانی به ما داده و همگان باید شاکر درگاه خداوند باشند که چنین نعمت‌های را به انسان بخشیده است.

امام جمعه بردخون با بیان اینکه انقلاب اسلامی یکی از نعمت‌های ارزشمند است، افزود: مسئولان با خدمت به مردم برای پذیرش مسئولیت، شکر این نعمت را بجا آورند و با اجرای عدالت، رفع تبعیض و بی عدالتی و رفع تورم و گرانی و فساد، کوتاه کردن دست خائنان و سارقان بیت المال به وظیفه خود عمل کنند.

رکنی حسینی با تأکید بر مبارزه قاطع قوه قضائیه با مفسدان، اضافه کرد: مسئولان درد محرومان را درک کنند و نظارت بیشتری بر مجموعه خود داشته باشند و ضمن پرهیز از زندگی اشرافی و تجملاتی، دوران کوتاه حکومت حضرت امام علی را الگوی خود قرار دهند.

وی ادامه داد: در سال‌های اخیر گرچه خدمات زیادی در کشور صورت گرفته اما در عرصه‌های اقتصاد، فرهنگ و سیاست خارجی ضعیف عمل شده و نگاه به غرب و دنباله روی از آنان بیشتر شده است.

خطیب جمعه بردخون افزود: در بخش فرهنگی به دلیل افکار عده‌ای غرب زده در مسئولیت‌های کلیدی شاهد رقص و کشف حجاب هستیم و تظاهر به روزه خواری و هتک حرمت به زنان چادری بیشتر شده که باید با قاطعیت با آنان برخورد شود زیرا برخی دانشجونما که از غرب الگو گرفته‌اند قصد راه اندازی فتنه جدیدی دارند.

امام جمعه بردخون ابراز داشت: انقلاب اسلامی را با تمام وجود حفظ خواهیم کرد و بدانیم که عزت و اقتدار و امنیت و استمرار و ماندگاری انقلاب اسلامی در پرتو رهبری‌های پیامبرگونه رهبر معظم انقلاب است پس قدردان این نعمت ارزشمند باشیم.

وی به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با مسئولان نظام اشاره کرد و گفت: بحث مذاکره تاکنون نتیجه‌ای نداشته و مذاکره درباره قدرت دفاعی اشتباه است و هیچ ایرانی باغیرت درباره نقاط قوت خود مذاکره نمی‌کند به همین دلیل جهادی کار کردن را سرلوحه خود کنیم.

رکنی حسینی بیان کرد: دلال بازی به نیازهای ضروری مردم رسیده که باید جلوی این کارها گرفته شود و همگان بدانند اشتباه مسئولان و ضعف مدیریتی موجب برخی گرانی‌ها و بی نظمی در بازار شده، زیرا افرادی در پست‌های کلیدی قرار داشته‌اند که بدون تفکر کار می‌کردند که باید از نیروهای توانمند، جهادی، باانگیزه، متخصص و متعهد در پست‌های کلیدی استفاده شود.

وی با اشاره به برخی تغییر و تحولات در شهرستان و بخش گفت: بردخون شهر کوچکی است و در چند دقیقه می‌توان شمال به جنوب آن را پیاده طی کرد اما در هیچ زمینه‌ای پیشرفت نداشته که انتظار داشتیم تغییرات مثبتی در منطقه صورت گیرد.

امام جمعه بردخون افزود: ورزش نیاز جسم و روح جوانان و نوجوانان و همه اقشار است اما در ۴۰ سال گذشته هیچ توجهی به ورزش بردخون نشده که انتظار می‌رود تحولاتی در زمینه ورزشی داشته باشیم زیرا با دست خالی نمی‌توان خرابه‌ای را آباد کرد.

رکنی حسینی اضافه کرد: شهرداری بردخون هیچ منبع درآمدی مانند وجود شرکت یا کارخانه و عوارض آن ندارد و به دلیل اینکه شهرستان دیّر از بابت پارس جنوبی سودی نمی‌برد، بردخون نیز از این سهم بی بهره است و شهرداری با دست خالی نمی‌تواند معجزه کند.

خطیب جمعه بردخون تصریح کرد: کارگران شهرداری بردخون که در این هوای گرم فعالیت می‌کنند نزد خانواده‌های خود شرمنده هستند و تا امروز ۷ ماه از حق بیمه آنان پرداخت نشده و دفترچه‌های درمانی آنان اعتباری ندارد و بااینکه شورای شهر و شهرداری تلاش کرده‌اند اما مشکل حل نشده زیرا کم لطفی مسئولان شهرستان دیّر نسبت به بردخون ادامه دارد.

وی گفت: سال هاست که لوله‌های آبرسانی بردخون عوض نشده و مردم بویژه در تابستان با بی آبی و کم آبی مواجه هستند که اگر هر سال قسمتی از لوله‌ها عوض می‌شد اکنون مشکلی به نام فرسودگی نداشتیم اما نگاه‌ها به دیر است و تا زمانی که نگاه ما به دیّر باشد هیچکدام از مشکلات رفع نمی‌شود.

امام جمعه بردخون افزود: از شهردار و شورای اسلامی انتظار داریم شبانه روز تلاش کنند شاید ذره‌ای از مشکلات حل شود زیرا هرکس مسئولیتی پذیرفت باید نسبت به مردم متعهد باشد.

رکنی حسینی خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم بردخون ۵ هزارنفری آباد شود باید بیشتر تلاش کنیم و کاری کنیم که شادی و نشاط در شهر مشخص باشد و برای این درختان که شایسته شهر نیست و موجب مشکلات شده، فکری کنیم.

کد خبر 4619096

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 8 =