مدیران از پشت میز بلند شده و به مشکلات اشرافیت داشته باشند

تبریز – نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی از مدیران خواست از پشت میز بلند شده و به جای نظاره گر بودن از دور، اشرافیت به مشکلات داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم، ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه در مصلای اعظم امام خمینی (ره) با اشاره به تنها گزینه قطعی ایران در مواجهه با دشمنان ابراز داشت: به فرموده رهبر انقلاب، مقاومت تنها گزینه قطعی ایران در مواجهه با دشمن است و اصلی‌ترین ابزار دشمن ایجاد هیاهو و تهدید است تا به تبع آن مردم را دچار هراس کند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا برخلاف ادعاها از ضعف‌های داخلی رنج می‌برد، تاکید کرد: آمریکا به صورت تصاعدی بر شدت عربده‌های خود می‌افزاید ولی توجهی ندارند که این عربده‌ها اثری ندارد، آمریکا صدای عربده خود را بلند کرده و فقط تهدید می‌کند اما خبر ندارد که قدرتش به اندازه صدای عربده‌اش نیست.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم به توطئه مبنی بر القای جنگ در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: دشمن جو نگرانی و ترس را در کشور ایجاد کرده در حالی که هیچ دلیل و بهانه توجیهی برای حمله امریکا و آغاز جنگ نیست.

وی ادامه داد: همه می‌دانند که توانمندی موشکی ایران دفاعی بوده و رویکرد تهاجمی ندارد ولی در مقابل اجازه تجاوز به هیچ کشوری را هم نمی‌دهد.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه نیروهای مسلح با دارا بودن تجربیات در سطح عالی مقتدر بوده و هیچگاه اجازه حمله به دشمن را نمی‌دهند، اذعان داشت: آمریکا در موقعیتی نیست که جنگ دیگری در منطقه را مدیریت کند چراکه مشکلات اقتصادی و اجتماعی آمریکا به ورود جنگ را نمی‌دهد.

نماینده ولی فقیه در استان مطرح کردن حضور ناوهای جنگی در فلان منطقه را نشان از ضعف دشمن دانست و ادامه داد: حمله کننده نمی‌گوید که چه زمانی می‌خواهد حمله می‌کند و این یعنی آنها می‌خواهند چشم ترسانده و هیاهو و نگرانی ایجاد کنند.

مذاکره برای ملت ایران بی ثمر است

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در خصوص عدم مذاکره تاکید دارند که موضوع مذاکره با آمریکا سم بوده و مذاکره با دولت فعلی آمریکا یک سم مضاعف است.

حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم بی‌ثمر بودن مذاکره برای ملت ایران، نیت پلید آمریکا از مذاکره، غیرقابل اعتماد بودن مذاکره‌، مأموریت آمریکا از بابت خدمت رژیم صهیونیستی، محاسبات غلط آمریکا از دولت ایران، حماقت دولت فعلی آمریکا را از جمله دلایل اصلی سم بودن مذاکره با آمریکا برشمرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان شرقی گفت: لزوم جدی‌تر شدن مدیریت‌ها و برنامه‌ریزی جهت مقابله با مشکلات اقتصادی و در دستور کار قرار دادن جدی حل مسائل و مشکلات اقتصادی مردم از وظایف مسئولان است که رهبری به آنها تاکید کرده‌اند.

وی ادامه داد: درمان بیماری‌های اقتصادی کشور، اصلاح ساختاری بودجه کشوری، اصلاح نظام بانکی، مدیریت شجاعانه و امیدوارانه و جهادی همراه با اشراف میدانی بر مشکلات از دیگر وظایفی است که رهبر معظم انقلاب برای دولتمردان تعیین کرده‌اند.

امام جمعه تبریز تاکید کرد: مدیران باید اشرافیت به مشکلات داشته باشند نه اینکه از پشت میز و دور تنها نظاره گر باشند.

خطیب نماز جمعه این هفته تبریز در ادامه سخنان خود عدم انفعال در برابردشمن و شرطی نکردن اقتصاد به مسائل خارج، استفاده از ظرفیت وسیع مردمی کشور، برخورد قاطع با قاچاق و دلالی‌ها و برخورد با خریدهای خیانتی ارزاق عمومی و احتکار همچنین حمایت دولتی از تولیدکنندگان را از دیگر وظایف جدی دولت دانیست.

مردم به شایعه‌های مجازی توجه نکنند

وی با مهم ارزیابی کردن رفع موانع رونق تولید به عنوان کلید حل بسیاری از مشکلات افزود: اعتماد به جوانان به عنوان راه اصلی مشکلات کشور و رفع نیاز واحدهای تولیدی تعطیل شده، تلاش و برنامه‌ریزی بی‌وقفه برای خودکفایی در زمینه کشاورزی، سهولت کسب و کار به عنوان دستور کار عمومی قوا، اولویت بخشی به بخش کشاورزی، استفاده از خلاقیت نیروی انسانی کشور، رونق بخشیدن به تولید و راه‌اندازی کارخانه، مسکن‌سازی به عنوان رشته کارآفرین، مقاوم‌سازی اقتصاد برای اصلاح امور نیز از جمله مطالبات رهبر معظم انقلاب از سران سه قوه است.

حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم گفت: مردم از کالای ایرانی خرید کرده و به تولید ایرانی توجه جدی داشته باشند تا این گونه حمایت از کالای ایرانی استمرار داشته باشد.

وی از مردم خواست به شایعات فضای مجازی توجه نکنند چرا که هر روز یک شایعه در ارتباط با آغاز جنگ می‌شنویم.

نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: یک روز شایعه می‌شود که فلان چیز گران می‌شود و بلافاصله مردم به خیابان‌ها و فروشگاه‌ها ریخته و خرید ۲ سال را می‌کنند و یا اعلام می‌شود که بنزین گران می‌شود و پمب‌بنزین‌های شهر پر می‌شود.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه باید کمک به رونق تولید کرد که یک وظیفه همگانی است، تاکید کرد: از همین تریبون اعلام می‌کنیم که رهبرا، مردم آذربابجان همچنان تا آخرین قطره خون در راه اجرایی کردن منویات در مقابل دشمن ایستاده‌اند.

پیام عملیات پهبادی یمن علیه تأسیسات سعودی

وی در بخش دیگری از سخنان خود به انفجار ۴ کشتی تجاری نزدیک بنادر امارات اشاره کرد و گفت: طبق اعلام وزارت خارجه این کشور، انفجار در آب‌های منطقه رخ داده و ۴ کشتی مورد هدف قرار گرفت، این بنادر مورد حمله از جایگاه ویژه‌ای برای اماراتی‌ها برخوردار بود چراکه روزانه یک میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه نفتی از این بنادر صادر می‌شود.

امام جمعه تبریز با اشاره به اهداف انفجار کشتی تجاری در امارات خاطرنشان کرد: این انفجارها توسط افرادی صورت گرفت که می‌خواهند امنیت و ثبات منطقه را خدشه‌دار کنند و برخی از دشمنان ایران تلاش دارند تا موضوع جنگ بین ایران و آمریکا را مطرح کرده و وانمود کنند که جنگی در پیش است.

وی همچنین به عملیات بزرگ پهبادی یمن علیه تأسیسات مهم عربستان سعودی اشاره کرد و ابراز داشت: حمله ۷ فروند پهباد یمن علیه تأسیسات مهم و حیاتی عربستان حمله کردند که طبق نظریه بسیاری از منابع خبری این عملیات، یک عملیات بزرگ بود که در واکنش به تجاوز سعودی به یمن در جنگ ائتلاف نظام به سرکرده عربستان بود که الان وارد پنجمین سال خود شده است.

این استاد حوزه علمیه ابراز کرد: نیروهای مردمی یمن با این اقدام علیه تأسیسات عربستان نشان دادند که اگر جنگ میان ایران و امریکا وقوع یابد هیچ جایی در منطقه خلیج فارس آرام نمی‌شود و شعله‌های این جنگ آتش افروز می‌شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه ما تجاوزات ائتلاف علیه یمن را محکوم کرده و خواستار رسیدگی جدی محاکم بین‌المللی به تجاوزات سعودی علیه یمن هستیم، گفت: ایران تنها نیست و تجربه ۴۰ ساله و تجربه چند سال ایستادگی در جنگ ائتلاف سعودی نشان می‌دهد که راهی جز مقاومت برای مردم یمن نیست.

مدیران از افراد چاپلوس دوری کنند

خطیب نماز جمعه تبریز در بخش پایانی خطبه دوم با گرامیداشت روز جهانی روابط عمومی و ارتباطات اظهار داشت: مدیران باید از افراد چاپلوس دوری کرده و افراد شایسته را انتخاب کنند چراکه روابط عمومی‌ها پل ارتباطی بوده و زحمات زیادی می‌کشند.

وی در ادامه به روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی اشاره کرد و گفت: میراث فرهنگی به عنوان فرهنگ گذشته بوده و مسئولیت انتقال را دارند.

خطیب نماز جمعه تبریز همچنین با اشاره به روز جهانی فشار خون خاطرنشان کرد: فشار خوت و دیابت از جمله امراض خاموش است و در یک لحظه خود را نشان می‌دهد.

وی به روز اهدای عضو اهدای زندگی اشاره کرد و افزود: طبق موازین شرعی فردی که به علت بیماری در حال مرگ است می‌توان از طریق افراد مرگ مغزی آنها را نجات داد.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم ابراز امیدواری کرد: جشن گلریزان فرصتی شود تا فقرا و محرومان و زندانیان بی‌گناه فراموش نشود و با ستاد دیه همکاری لازم صورت گیرد.

وی در ادامه با درود به روح آیت‌الله ملکوتی برای اختصاص محلی برای احداث مصلای امام خمینی (ره) و قدردانی از زحمات آیت‌الله شبستری در تکمیل آن، خاطرنشان کرد: امروز فاز دوم مصلای امام خمینی (ره) حسین برپایی نماز جمعه و بدون هیچ مراسم و تشریفاتی افتتاح شد.

وی افزود: مصلای امام خمینی تبریز جزو مصلی‌های بی‌نظیر در سطح کشور است که دارای بخش‌های مختلف قرائت‌خانه، سالن اجتماعات، صحن، کتابخانه و غیره است، محوطه ارک نیز به صورت سنگفرش شده و برای برپایی نماز عید فطر آماده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان در پایان به پیامک یکی از مدیران متدین در شب وفات حضرت خدیجه (س) اشاره کرد و گفت: متأسفانه این مدیر خبری از برگزاری مراسم بزن و بکوب و شادی در بوستان شهرک پرواز خبر می‌داد که منجر به ناراحتی و آلودگی صوتی برای ساکنین آن منطقه شده بود، در ماه رمضان نباید تنها به روزه گرفتن اکتفا کرد چرا اگر شئونات را رعایت نکنیم در این صورت خداوند غضب می‌کند.

کد خبر 4619101

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha