اجرای طرح مطالعاتی کتاب انسان ۲۵۰ ساله در خراسان شمالی

بجنورد- طرح مطالعاتی آشنایی با اندیشه های مقام معظم رهبری با بررسی و تفسیر کتاب انسان ۲۵۰ ساله با حضور پررنگ جوانان در بجنورد در حال اجرا است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مسئول ساماندهی و هماهنگی امور مساجد خراسان شمالی اظهار کرد: طرح آشنایی با اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب طی ماه مبارک رمضان سال گذشته با بررسی کتاب اندیشه اسلامی در قرآن در نقاط مختلف شهر بجنورد آغاز شد.

حجت السلام سید محمد افشین فر افزود: همچنین امسال در ادامه این طرح کتاب انسان ۲۵۰ ساله حول محور شخصیت شناسی ائمه معصومین از زاویه زندگی و رفتار سیاسی و اجتماعی آنها شروع شده است.

افشین فر گفت: این طرح به نوعی نگاه جدیدی را در پرداختن به سیره نگاری تحلیل شخصیت معصومین برای عموم جامعه به ویژه جوانان ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، بیان کرد: با توجه به اینکه یکی از اولویت‌های مهم در این بیانیه و فضای فعلی جامعه جوانان هستند با اجرای این طرح تلاش شده تا این قشر اهداف و سیره و سبک مبارزه با استکبار و جهاد را از معصومین بیاموزند.

مسئول ساماندهی و هماهنگی امور مساجد خراسان شمالی تصریح کرد: این کتاب موضوع مهمی را در پیش گرفته تا جوانان این متون را مطالعه و فضای گفتگو راه بیندازند و نسخه عملی مبارزه را از آن استخراج کنند.

افشین فر مطرح کرد: در این طرح شخصیت شناسی تمامی ۱۴ معصوم و نوع ورود آنها به مسائل سیاسی و اجتماعی و نقش آفرینی آ ن ها مورد بررسی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه با مطالعه این کتاب مشخص می‌شود که نگاه ائمه اطهار در مبارزه در راه جبهه حق فردی نبوده، تصریح کرد: مبارزه ائمه حرکتی زنجیر وار بوده به طوری که هر کدام قسمتی از مسیر را طی کردند تا در نهایت تحویل امام بعدی دهند.

وی با تاکید بر دنبال کردن این نوع نگاه در دنیای امروز، گفت: ما در گام اول، انقلاب و نظام اسلامی را داشتیم و امروز در گام دوم دولت اسلامی را داریم که باید راه آن را با بهره گیری از سیره معصومین تا رساندن به تمدن نوین اسلامی ادامه دهیم.

مسئول ساماندهی و هماهنگی امور مساجد خراسان شمالی با اشاره به شرکت پرشور جوانان در این جلسات، اظهار کرد: طرح مطالعاتی این کتاب طی ۱۵ جلسه برنامه ریزی شده که تا بعد از ماه مبارک رمضان نیز ادامه دارد.

کد خبر 4619619

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 5 =