مسلمانان روسیه از پیشرفت ایران در زمینه هسته ای شادمان هستند / دنیای اسلام نباید از دستیابی به فناوری ها از دنیای غرب عقب بیفتد

مفتی اعظم مسلمانان روسیه تاکید کرد : مسلمانان روسیه از پیشرفت ایران در زمینه دستیابی به فناوری هسته ای صلح آمیز خوشحال هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر،"راویل عین الدین" مفتی اعظم بخش اروپایی مسلمانان روسیه در نشستی که با اولین هیئت اعزامی رسانه ای ایران به مسکو داشت، گفت : "روابط ما با جمهوری اسلامی ایران دوستانه است؛ مسلمانان روسیه روابط بسیار دیرینه و همکاری خوبی با سازمان های جمهوری اسلامی ایران دارند و ما نیز همکاری های خوبی با دولتمردان و سیاستمداران جمهوری اسلامی ایران داریم".

"راویل عین الدین" درادامه سخنان خود گفت : "ما با سازمان های بین المللی و سمینارها و کنفرانس های بین المللی ارتباط برقرارمی کنیم و پذیرای هیئت های مختلف سیاسی و اقتصادی ایرانی که برای اهداف مختلف از جمله توسعه روابط با روسیه به این کشور می آیند، رابطه برقرارمی کنیم".

رئیس شورای بخش اروپایی مفتیان روسیه همچنین تصریح کرد : مسلمانان روسیه همیشه برای همکاری با جمهوری اسلامی ایران آماده هستند و از این موضوع استقبال می کنند.

"راویل عین الدین" با اشاره به روابط خوب بین شورای مفتیان روسیه با سفارت جمهوری اسلامی و رایزنی فرهنگی ایران در مسکو و همچنین رابطه خوب سازمان تقریب مذاهب و حوزه علمیه قم گفت: "ما از توسعه روابط روسیه با ایران بسیار خوشحالیم".

وی با اشاره عضویت روسیه درسازمان کنفرانس اسلامی به عنوان عضو ناظر گفت : "ایران از تمایل روسیه برای حضور در این سازمان به عنوان عضو ناظر، حمایت کرد و این موضوع امکان همکاری تنگاتنگی را بین روسیه با سازمان کنفرانس اسلامی فراهم می کند به طوری که مسکو می تواند با جهان اسلام به عنوان یک شریک استراتژیک همکاری داشته باشد".

این مقام مذهبی مسلمانان روسیه خاطر نشان کرد : مسکو به همکاری فعال درزمینه اقتصادی،سیاسی ونظامی با تهران علاقه مند است.

وی با اشاره به سیاست روسیه درباره احداث نیروگاه اتمی بوشهر و همچنین توسعه فناوری های هسته ای ایران گفت : روسیه نسبت به اعمال تحریم علیه ایران درشورای امنیت موضع محکمی دارد و بعضی از کشورها مانند آمریکا از این موضعگیری روسیه ناخرسند هستند.

"عین الدین" درادامه با اشاره به پیشنهاد تشکیل اوپک گازی تصریح کرد: این مسئله بسیار جدی دردست بحث و بررسی است.

مفتی اعظم بخش اروپایی مسلمانان روسیه همچنین گفت : مسلمانان روسیه از پیشرفت ایران برای دستیابی به فناوری هسته ای خوشحال هستند.

وی تاکید کرد : به هرحال دنیای اسلام نباید ازنظراین فناوری ها از دنیای غرب عقب بیفتند؛ دنیای اسلام دانشمندان زیادی را تربیت کرده است؛ بنابراین نباید دراین زمینه عقب تر از دنیای غرب باشد.

"عین الدین" افزود: همانطوری که پیامبر ما ( صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند: " تمام مسلمانان باید دانش را حتی درچین بجویند. بنابراین ما ما باید برای دستیابی به علم و دانش تلاش کنیم و برای دیگر ادیان نمونه باشیم".

وی با اشاره به سطح عالی تحصیلی زنان ایرانی گفت : "ما شاهد این هستیم که بخش قابل توجهی از زنان ایرانی تحصلیکرده هستنند و این درواقع نمونه ای است برای دیگر کشورها و این موضوع خود بیانگراین است که جمهوری اسلامی علاقه مند به پیشرفت در میادین علمی است".

کد خبر 461970

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha