بارشهای پراکنده بهاری در اصفهان ادامه دارد/احتمال بارش تگرگ

اصفهان- کارشناس مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان گفت: در طول سه روز آینده شاهد رگبارهای پراکنده در شهر اصفهان هستیم و امروز نیز در برخی نقاط استان نیز احتمال بارش تگرگ وجود دارد.

حجت الله علی عسگریان در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر تداوم الگوهای جوی ناپایدار همچنان تا اواسط هفته در استان اصفهان است.

وی افزود: بدین ترتیب بعدازظهر و امشب در اکثر مناطق استان افزایش ابر، گاهی وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و رگبار بهاری (به جز شرق استان) در برخی مناطق همراه با رعد و برق و احتمال تگرگ پیش‌بینی می‌شود و در غرب استان احتمال رعد و برق محتمل وجود دارد.

کارشناس مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان با تاکید بر اینکه کمینه دمای هوا در اکثر مناطق استان تغییر محسوسی نخواهد داشت، بیان داشت: روز شنبه هوای شهر اصفهان به شکل گاهی افزایش ابر، از بعدازظهر وزش باد نسبتاً شدید و رگبار پراکنده بهاری است و برای روز یک‌شنبه نیز گاهی افزایش ابر، از بعدازظهر وزش باد نسبتاً شدید و رگبار پراکنده بهاری پیش بینی می‌شود.

طی سه روز آینده شرایط هوای سالم در اصفهان انتظار می‌رود

وی با بیان اینکه همچنین روز دوشنبه شاهد افزایش ابر، از بعدازظهر وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و رگبار و رعد و برق هستیم، ابراز داشت: با توجه به شرایط ناپایداری جو طی سه روز آینده شرایط هوای سالم انتظار می‌رود.

از تماشای رعد و برق پرهیز کنید

علی عسگریان با بیان اینکه به دلیل وزش بادهای نسبتاً شدید دمای احساسی بسیار کمتر از دمای واقعی است که داشتن پوشش مناسب را ایجاب می‌کند، گفت: هم استانی‌های عزیز از اطراق در جنگل و زیر درختان بلند پرهیز کنند و هنگام بارش باران با احتیاط رانندگی و از تماشای رعد و برق پرهیز کنند.

کد خبر 4620042

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 9 =