برنامه‌ریزی برای کاهش ۳ درصدی نرخ بیکاری کرمانشاه در سال جاری

کرمانشاه- استاندار کرمانشاه از برنامه ریزی برای کاهش ۳ درصدی نرخ بیکاری استان نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ بازوند عصر امروز شنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه اظهار داشت: سند اشتغال استان برای سه سال آینده تا ۱۴۰۰ باید سریع‌تر تدوین کنیم.

وی افزود: برش یکساله این سند تا ۱۰ روز آینده باید آماده شود و به زودی آن‌را تعیین تکلیف و ابلاغ خواهیم کرد.

استاندار کرمانشاه ایجاد ۴۶ هزار شغل با اعتبار بالغ بر ۱,۲۰۰ میلیارد تومان را سهمیه ایجاد اشتغال استان از سوی دولت عنوان کرد و گفت: احتمالاً این مبلغ کافی نیست و باید آورده‌های متقاضی را به این مبلغ اضافه کنیم.

بازوند تصریح کرد: ملاک ما کاهش ۳ درصدی نرخ بیکاری استان نسبت به سال گذشته است که مدیران باید به آن اهتمام ویژه داشته باشند.

وی بیان داشت: در این سند به ازای یک درصد کاهش نرخ بیکاری مشخص است چند شغل و چقدر سرمایه گذاری باید ایجاد شود و البته این نسبت اشتغال خالص خواهد بود.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه رونق تولید با سرمایه‌گذاری و اشتغال محقق می‌شود، از بانک‌ها خواست که حمایت جدی در راستای اشتغال داشته باشند.

بازوند بحران بیکاری را از زلزله هم بدتر دانست و گفت: بانک‌ها به ویژه بانک‌های خصوصی در بحث بیکاری باید به صورت ویژه همکاری کنند.

وی گفت: بانک‌های خصوصی که ۲۰ درصد سپرده‌های مردم شامل حدود ۴ هزار میلیارد تومان را در اختیار دارند، باید سهم خودشان را در رونق تولید مشخص کنند.

استاندار کرمانشاه همچنین تصریح کرد: دلیلی ندارد بانک‌های خصوصی سپرده‌های مردم را اینجا جمع و در تهران برج سازی کنند.

وی با انتقاد از دیوان محاسبات برای دستور توقف بررسی طرح‌های خارج از بخش کشاورزی به بانک‌ها بیان داشت: دیوان محاسبات تافته جدابافته نیست اگر بحثی دارند باید در کارگروه اشتغال مطرح کنند.

بازوند همچنین از بانک‌ها گلایه کرد که چرا در ایجاد اشتغال تسریع نمی‌کنید اما در تعطیل کردن آن سبقت می‌گیرید.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه این اقدام بانک‌ها در راستای حمایت از رونق تولید نیست، گفت: اگر میز ما مدیران به مردم منفعتی نداشته باشد یک ریال ارزش ندارد.

کد خبر 4620101

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 6 =