غیبت احتمالی افشین نوروزی در مسابقات قهرمانی آسیا و گزینشی المپیک

کاپیتان تیم ملی تنیس روی میز به دلیل مصدومیت، برای حضور در رقابت های انتخابی این تیم و تعیین ترکیب اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک وضعیت مبهمی دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، رقابت‌های انتخابی تیم ملی تنیس روی میز ۲۴ تا ۲۷ خردادماه و با حضور ۱۲ بازیکن برگزار می‌شود. بازیکنان منتخب این مسابقات ترکیب تیم ملی را برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا (شهریورماه - اندونزی) و بعد از آن رقابت‌های انتخابی المپیک (دی ماه) تشکیل می‌دهند.

افشین نوروزی یکی از دوازده بازیکنی است که نام او در فهرست شرکت کنندگان در انتخابی تیم ملی قرار دارد با این حال حضور وی در این رقابت‌ها در هاله‌ای از ابهام است. نوروزی در حال حاضر به دلیل آسیب دیدگی دست چپ با ممنوعیت تمرین مواجه بوده و فقط پیگیر روند درمانی خود است. همین مسئله وضعیت این بازیکن را برای حضور در مسابقات خردادماه نامشخص کرده است.

این در حالی است که افشین نوروزی سال گذشته هم نتوانست مجوز حضور در ترکیب تیم ملی تنیس روی میز را بگیرد و به همین دلیل در ترکیب اعزامی این تیم به مسابقات اخیر قهرمانی جهان (انفرادی و دوبل) در مجارستان بازماند.

کاپیتان تیم ملی تنیس روی میز اما امیدوار است بتواند با پیگیری منظم فیزیوتراپی، حداقل دو هفته پیش از رقابت‌های انتخابی به شرایط تمرین بازگردد و با انجام تمرینات لازم در همین زمان دو هفته‌ای، بتواند آماده حضور در مسابقات انتخابی شود در غیر این صورت وی از حضور در ترکیب تیم ملی برای مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک باز می‌ماند.

افشین نوروزی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد وضعیت آسیب دیدگی خود توضیح داد و گفت: در آخرین دیدارهایی که سال گذشته در رقابت‌های انتخابی تیم ملی (تور ایرانی) و مسابقات لیگ داشتم، از ناحیه شانه و دست چپ احساس درد و ناراحتی می‌کردم. در طول ایام نوروز و بعد از آن شدت دردم خیلی بیشتر شد طوری که به ناچار تمرینات را کنار گذاشتم و با توصیه پزشک فیزیوتراپی را آغاز کردم.

وی تصریح کرد: کماکان از تمرین دور هستم. هر روز فیزیوتراپی می‌کنم تا بتوانم شرایط بازگشت به تمرینات را به دست بیاورم. همین موضوع باعث بلاتکلیفی ام برای حضور در رقابت‌های انتخابی تیم ملی شده است. اگر بتوانم حداقل دو هفته پیش از این رقابت‌ها، تمریناتم را آغاز کنم حتماً در رقابت‌ها شرکت می‌کنم در غیر این صورت مجبور هستم از این حضور چشم پوشی کنم.

«در صورت غیبت در مسابقات انتخابی تیم ملی، فرصت حضور در ترکیب این تیم برای مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک را از دست می‌دهید؟»، کاپیتان تیم ملی تنیس روی میز در واکنش به این موضوع گفت: متأسفانه همین طور است. چاره دیگری ندارم. حدود دو ماه است که هیچ تمرینی نداشته‌ام. قاعدتاً با این شرایط نمی‌توانم در مسابقات انتخابی حضور خوب و نتیجه بخشی داشته باشم. اما اگر دو هفته قبل از مسابقات هم مجوز تمرین را از پزشک معالجم بگیرم، حتماً خود را آماده می‌کنم.

وی در این رابطه ادامه داد: البته دو هفته تمرین هم کم است اما سعی می‌کنم با همین حداقل تمرین برای مسابقات آماده شوم.

نوروزی که آخرین بار با تیم ملی تنیس روی میز در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی شرکت کرد و در بخش تیمی این رقابت‌ها صاحب جایگاه پنجم شد، با تاکید بر اینکه برنامه مصوب فدراسیون برای رقابت‌های انتخابی تیم ملی و چگونگی برگزاری آن کاملاً منطقی و اصولی است، تصریح کرد: ۱۲ بازیکن برتر کشور در این رقابت‌ها به صورت دوره‌ای با یکدیگر رقابت می‌کنند. با این شیوه برگزاری مسابقات، موضوع شانس خیلی کم می‌شود و فقط بازیکنان شایسته وارد ترکیب تیم ملی می‌شوند. فقط امیدوارم من هم بتوانم شرایط شرکت در مسابقات را کسب کنم. در این صورت و اگر در ترکیب تیم ملی قرار گرفتم، قطعاً سعی می‌کنم بهترین نمایش ممکن را داشته باشم همانطور که در مسابقات جهانی سوئد کمک حال بودم.

این بازیکن با یادآوری اینکه در مسابقات جهانی سوئد (بخش تیمی) تیم ملی ایران به دسته یک صعود کرد، افزود: در این رقابت‌ها و برای سه بازی نخست من در ترکیب تیم ملی نبودم اما از بازی با اسپانیا به ترکیب اضافه شدم. انصافاً هم در همه دیدارهای عملکرد خوبی داشتم و توانستم حریفان خود را شکست دهم طوری که نقش قابل توجهی در صعود تیم ملی داشتم.

این ملی پوش تنیس روی میز ایران با یادآوری غیبتش در ترکیب تیم اعزامی به مسابقات اخیر قهرمانی جهان (مجارستان) گفت: برای این مسابقات هم نتایج رقابت‌های تور ایرانی ملاک انتخاب ملی پوشان بود. البته نوشاد و نیما عالمیان بر اساس رنکینگ جهانی و بدون بازی در ترکیب قرار گرفتند. در تور ایرانی هم من تا مرحله یکی مانده به آخر نفر نخست بودم اما در مسابقات قزوین به خاطر آسیب دیدگی بازی نکردم. در همین رقابت‌ها امیر حسین هدایی قهرمان شد و با صعود به رنکینگ اول دیگر سهمیه ترکیب تیم ملی را از آن خود کرد.

وی یادآور شد: در آخرین تور ایرانی که در تهران برگزار شد هم من تا مرحله نیمه نهایی بدون باخت بودم. در این مرحله اما مقابل میعاد لطفی شکست خوردم و از کسب آخرین سهمیه بازماندم. در واقع با یک شکست نتوانستم در ترکیب تیم ملی برای مسابقات قهرمانی جهان قرار بگیرم.

افشین نوروزی در پایان این گفتگو با ابراز تأسف از اینکه در صورت غیبت در رقابت‌های انتخابی تیم ملی فرصت حضور در ترکیب تیم ملی برای مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک را از دست می‌دهد، گفت: متأسفانه دست چپ که با آن بازی می‌کنم دچار آسیب دیدگی شده و به همین دلیل نمی‌توانم به راحتی وارد تمرین شوم. فقط امیدوارم فیزیوتراپی هایی که انجام داده‌ام و همچنان هم پیگیری می‌کنم، کمک کند تا زودتر شرایط تمرین را به دست بیاورم.

به گزارش خبرنگار مهر، چهار بازیکن برتر ایران در رنکینگ جهانی، چهار بازیکن برتر بر اساس رنکینگ ایرانی و چهار بازیکن برتر مسابقات اخیر انتخابی ترکیب ۱۲ نفره بازیکنان شرکت کننده در رقابت‌های انتخابی تیم ملی را تشکیل می‌دهند. بر این اساس نوشاد عالمیان، نیما عالمیان، امین احمدیان و امین میرالماسی (برترین‌های رنکینگ جهان)، حمیدرضا طاهرخانی، میعاد لطفی، امیر حسین هدایی و افشین نوروزی (برترین‌های رنکینگ ایرانی)، محمد بشیری، آریا امیری، آروین روئین تن و متین لطف الله نسبی (چهار بازیکن برتر مسابقات انتخابی اخیر) در دور نخست این مسابقات حضور خواهند داشت.

کد خبر 4620882

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 11 =