مسئول گردشگری اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی کرج از قرار گرفتن سه روستای کرج در ردیف روستاهای هدف گردشگری کشور خبر داد.

علی شیزری در گفتگو با خبرنگار مهر در کرج اظهار داشت: در راستای اهداف برنامه چهارم توسعه کشور در بخش صنعت گردشگری 365 روستا به عنوان مناطق روستایی هدف گردشگری منظور شده اند که طرح های گردشگری ویژه در آنها به اجرا در می آید.

مسئول گردشگری اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی کرج افزود: روستاهای هدف گردشگری شامل شهرستانک ، واریان و گچسر هستند که هر کدام هم اکنون نیز هدف گردشگران ایرانی و خارجی قرار دارند.

شیزری خاطرنشان کرد: روستای شهرستانک با مناظر بدیع و بکر دارای کاخ تاریخی شهرستانک نیز می باشد و به واسطه طبیعت زیبا ، رودخانه ، دشت های فراخ ، کوهستان بی نظیر و چشمه ساران مورد توجه بسیاری از گردشگران است و همه ساله عده زیادی از مردم از این روستا بازدید می کنند.

وی ادامه داد: روستای واریان نیز تنها روستای باقیمانده پس از آبگیری سد کرج در آن محدوده است که به دلیل قرار گرفتن در میان دریاچه سد کرج ، استفاده از راه ارتباطی آب ، فضای سرسبز کوهستانی و چشمه ساران مورد توجه است اما هم اکنون به منظور جلوگیری از آلودگی آب سد کرج بازدید از آن محدود شده است.

شیزری یادآور شد: روستای گچسر نیز با دارا بودن باغ لاله ها ، روستای گاجره ، ولایت رود، پیست دیزین و روستاهای سنتی از جاذبه های فراوانی برخوردار است و همه ساله به خصوص در فصل بهار پذیرای بی شمار مسافر است.

وی متذکر شد: طرح گردشگری این روستاها شامل امکانات اولیه اسکان موقت ، سرویس بهداشتی ، پایگاه درمان ، راهنمای آثار طبیعی و باستانی ، پارکینگ ، فروشگاه ، پایگاه امداد ، پلیس ، درمانگاه و... است که به مرور به اجرا درمی آید.

مسئول گردشگری اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی کرج تاکید کرد: مطالعات ابتدایی اجرای طرح های گردشگری در این سه روستا به منظور جذب گردشگر هم اکنون در دست انجام است .

وی گفت: با اجرای طرح گردشگری در روستاهای هدف می توان آنها را به عنوان مناطق گردشگری طبیعی در جهان مطرح ساخت و این اداره در نظر دارد روستاهای آزادبر ، یخ مراد، ولایت رود و خور را نیز در فهرست روستاهای هدف گردشگری کشور به تصویب برساند.

کد خبر 462093

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha