افزایش ۵ هزار متر مربعی فضای سبز صباشهر طی سال گذشته

شهریار- شهردار صباشهر از افزایش ۵ هزار متر مربعی فضای سبز صباشهر طی سال گذشته خبر داد.

امیر کریمی در گفتگو با خبرنگار مهر فراهم نمودن بسترهای آرامش و آسایش را از وظایف مهم شهرداری برشمرد و در این باره اظهار داشت: زمان زیادی به شروع فصل تابستان باقی نمانده است و شهرداری صباشهر در این ایام تأمین روشنایی‌های سطح شهر، اجرای نیمکت‌ها، رسیدگی به سرویس‌های بهداشتی و هر آنچه که برای آرامش، آسایش و رفاه شهروندان در پارک‌ها، بوستان‌ها و فضاهای تفریحی نیاز است را به جد پی گیر است.

وی ادامه داد: شهرداری تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا شهروندان محترم شهر صباشهر خاطره خوبی را از تابستان پیش رو داشته باشند.

شهردار صباشهر از عزم جدی مدیریت شهری در اجرای پروژه‌های عمرانی خبر داد و گفت: کارهای عمرانی در سال ۹۸ با جدیت بیشتری پیگیری می‌شود و پروژه‌های عمرانی باید هر چه زودتر به مرحله بهره برداری برسند.

وی ادامه داد: در سال گذشته با توجه به فعالیت‌های همکاران عزیزم در شهرداری صباشهر ۹۲ هزار مترمربع آسفالت، اجرای ۹ هزار متر جدول گذاری و ۳ هزار ۵۰۰ مترمربع پیاده رو سازی داشتیم و با برنامه ریزی های انجام شده برای سال جاری با رویکرد داشتن شهری زیبا این کارهای عمرانی به صورت جدی تر پیگیری خواهد شد.

کریمی گفت: در یک سال گذشته اولویت کاری ما کاهش هزینه‌های شهرداری با مدیریت هزینه‌ها بود و در سال ۹۷ تمام تلاش ما برای ساماندهی شهرداری بود که تا حدود زیادی در آن موفق بودیم و سال ۹۸ برای شهرداری سال عمران خواهد بود و در سال جدید باید

وی ادامه داد: در یکسال گذشته بخش گسترده‌ای از مطالبات شهرداری را وصول کردیم و این روند را برای وصول تمام مطالبات شهرداری ادامه خواهیم داد.

شهردار صباشهر افزایش سرانه فضای سبز را از اصلی ترین اقدامات شهرداری در سال گذشته دانست و گفت: هیچ چیز به اندازه فضای سبز و سلامت شهروندان برای ما اهمیت ندارد.

وی از شهروندان درخواست کرد که در مسائل مختلف شهری مشارکت کنند تا برای داشتن شهری زیبا و با صلابت موفق شویم.

کریمی توجه به توسعه سرانه‌های فضای سبز و رسیدگی به سیما و منظر شهر را نیز بخش دیگری از برنامه‌ها برشمرد و گفت: توسعه سرانه‌های فضای سبز بخش مهمی از اهداف و برنامه‌های این مجموعه در سال پیش رو می‌باشد و تلاش می‌کنیم با احداث بوستان‌ها و جنگل کاری تا حد توان شاهد پیشرفت خوب و چشمگیری نیز در این حوزه باشیم.

وی ادامه داد: سال گذشته در توسعه فضاهای سبز شهری با ایجاد ۵۰۰۰ مترمربع فضای سبز و با افزایش ۱.۸ متری سرانه‌ی فضای سبز شهری، موفق به پیشبرد این امر حیاتی شدیم

وی تصریح کرد: برای داشتن شهری زیبا و بالا بردن روحیه نشاط عمومی باید فضای سبز را به گونه‌ای گسترش دهیم تا با زندگی مردم درآمیخته شود و مردم عزیز صباشهر پارک‌ها و بوستان‌های صباشهر را برای محل تفریحگاهی خود انتخاب کنند.

وی مشارکت مردمی و استفاده از بخش خصوصی در توسعه فضاهای سبز را نیز مهم خواند و گفت: مشارکت مردمی در هر حوزه‌ای نتایج قابل قبولی را به همراه داشته و قطعاً نیز شهروندان باید مدیریت شهری را در حوزه حفظ، نگهداری و دادن پیشنهادهای کاربردی همراهی کنند و همچنین از ظرفیت‌های بخش خصوصی در راستای جذب سرمایه گذار در این زمینه نیز استقبال خواهد شد.

کد خبر 4621102

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 4 =