مأموریت مراکز پژوهشی علوم پزشکی برای تولید ملزومات حوزه سلامت

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از ارائه مأموریت به مراکز پژوهشی علوم پزشکی در جهت تولید محصولات و ملزومات حوزه سلامت و تجهیزات پزشکی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، محسن نفر بر هدفمندی و تمرکز فعالیت در جهت تولید محصولات حوزه سلامت در راستای ایجاد ارتباط بین صنعت با دانشگاه و مسأله محوری تحقیقات تأکید کرد.

وی گفت: به مراکز پژوهشی علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در ابتدای سال جاری مأموریت داده شده تا در زمینه فعالیت تخصصی خود از جمله خدمات سلامت، دارو و گیاهان دارویی، تجهیزات پزشکی و صنایع غذایی و.. از طریق دریافت سفارش از پزشکان، دندانپزشکان، داروسازان و سایر متخصصان این حوزه، تجهیزات و خدمات مورد نیاز آنها را به عنوان اولویت‌های تحقیقاتی مد نظر قرار داده و نسبت به تولید آنها اقدام کنند.

نفر مأموریت گرایی مراکز پژوهشی در جهت تولید محصولات و ملزومات حوزه سلامت کشور را یکی از سیاست‌های معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در سال جاری عنوان کرد.

وی مراکز پژوهشی را امکانی برای ارتباط رشته‌های پزشکی و غیر پزشکی (بین رشته‌ای) در راستای تولید محصولات فناور و کارآمد دانست و افزود: در این راستا، جلساتی تخصصی با مسئولان مراکز فوق در حوزه پژوهش علوم پزشکی در حال برگزاری است تا از طریق ایجاد ارتباط بیشتر میان مراکز دارای موضوع فعالیت مشابه، مأموریت‌های جدیدی در جهت تأمین نیاز کشور در حوزه سلامت و ملزومات حوزه پزشکی برای آنان تعریف و اجرایی شود.

کد خبر 4621526

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =