تلاش برای خدمت رسانی به بازنشستگان در کمترین زمان ممکن

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری از تلاش برای خدمت رسانی به بازنشستگان در کمترین زمان ممکن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد حسین شوکت پور در نشست مشترک با رؤسای کانون‌های بازنشستگی استان تهران با بیان اینکه هدف مجموعه مدیریتی جدید صندوق بازنشستگی کشوری تسهیل امور بازنشستگان و ارتقای وضعیت معیشتی آنان است، گفت: در حال حاضر برای ما این سوال مطرح است که چرا بازنشستگان با هم متحد نیستند و امور مربوط به بازنشستگان عزیز را در قالبی منسجم و از یک مجرای قانونی مشخص پیگیری نمی‌کنند.

وی ادامه داد: بازنشستگان تحت پوشش باید تلاش کنند تا از طریق یک کانال ارتباطی قانونی و فراگیر همانند مجمع عالی کانون‌های بازنشستگان کشوری به عنوان یک نهاد مدنی برآمده از کانون‌های بازنشستگی در سطح کشور امور خود را پیگیری کنند.

وی تلاش دکتر صالحی مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری را در راستای خروج از بنگاه‌های زیان ده و جایگزینی رویه سودآور به نفع بازنشستگان، بررسی، مطالعه و شناسایی تنگناها و فرصت‌های پیش روی صندوق بازنشستگی و انجام اقدامات لازم برای همسان سازی حقوق سال ۹۸ برشمرد و گفت: جلسات مختلفی از سوی مدیرعامل و تیم مدیریتی ایشان برای مبارزه جدی و عملی با فساد، رانت و ویژه خواری تشکیل شده و یک مدیر ویژه خوار از هلدینگ های زیر مجموعه نیز عزل شده و از سوی دیگر کمیته شفافیت در صندوق بازنشستگی کشوری در همین راستا شروع به کار کرده است.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، مدیریت بهینه سبد سهام صندوق بازنشستگی و توجه به فعالیت‌های اقتصادی با ارزش افزوده بالاتر را از برنامه‌های این صندوق عنوان کرد و افزود: با وجود تمام حاشیه‌های ایجاد شده و بی مهری‌ها، اما دکتر صالحی تلاش کرد در گام نخست ۱۰۰۰ فقره وام ۲۰ میلیون تومانی ازدواج را برای تسهیل ازدواج فرزندان بازنشستگان پیش بینی و اجرایی کند.

وی پرداخت حقوق فروردین ماه بازنشستگان کشوری همراه با ۴۰۰ هزار تومان علی الحساب را از دیگر اقدامات انجام شده برای کاهش دغدغه بازنشستگان تحت پوشش عنوان کرد و اظهار داشت: با ابلاغ سازمان مدیریت و برنامه ریزی صدور احکام ظرف هشت ساعت انجام شد تا به این ترتیب به سایر دستگاه‌های اجرایی اعلام کنیم اینگونه امور می‌تواند مشمول زمان نشده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن اجرایی شود.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر، مدیرعامل و تیم مدیریتی وی در صندوق بازنشستگی کشوری، بیشتر روزهای هفته را تا پاسی از شب به گزارش گیری و بررسی فعالیت‌ها و عملکرد حوزه‌های مختلف طی سال‌های گذشته برای برنامه ریزی مطلوب سپری می‌کنند.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری با تاکید بر اینکه تمام گفته‌ها و تذکرات بازنشستگان عزیزمان به حق است، گفت: مدیرعامل صندوق برای حل مسائل پیش روی بازنشستگان ضمن استفاده از مشورت بزرگان کشور و پیشکسوتان تحت پوشش، تمام همت خود را به کار گرفته تا وضعیت معیشت و حقوق بازنشستگان را ارتقا دهد.

در این نشست، شبر زارعین مدیرکل بازنشستگی استان تهران نیز با ذکر چند مثال به آموزش چگونگی افزایش حقوق بازنشستگان در سال جدید برای رؤسای کانون‌های بازنشستگی حاضر در جلسه پرداخت و گفت: افزایش حقوق‌ها بر اساس مولفه‌هایی چون سابقه بالای ۳۰ سال، مناطق جنگی، گروه شغلی، طبقه شغلی، سنوات خدمت، پست مدیریتی و … متفاوت بوده و روش محاسبه آن تفاوت دارد.

وی با بیان اینکه ۱۴ هزار وراث اناث تک ورثه در استان تهران مشترک صندوق بازنشستگی کشوری هستند، تصریح کرد: قاعدتاً مستمری بگیرانی که در سال ۹۷ برای احراز هویت اقدام نکرده اند حکم حقوقی برای آنها صادر نشده است.

فرامرز میرزایی مقدم رئیس کانون بازنشستگان استان تهران نیز در سخنانی با ارائه گزارش عملکرد فعالیت‌های کانون‌های بازنشستگی و مجمع عالی بازنشستگان کشوری گفت: از هم اکنون هم مدیران صندوق و هم کانون‌های بازنشستگی باید به صورت منسجم و هماهنگ افزایش اعتبارات حقوق بازنشستگان را برای سال ۹۹ پیگیری و با برگزاری جلسات متعدد با نمایندگان مجلس این مهم را رسیدگی کنند.

مقدم تلاش برای انسجام بیشتر بین کانون‌های بازنشستگی و کاهش گروه‌های مجازی و حقیقی متعدد را مهم توصیف کرد و افزود: ساختارمند کردن فعالیت‌ها و تعامل نزدیک با صندوق بازنشستگی کشوری برای مطرح کردن مشکلات بازنشستگان اهمیت دارد و ما بازنشستگان نیز همانند کارگران و سایر اصناف باید از طریق یک مرجع مطالبات خود را پیگیری کنیم.

کد خبر 4621769

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 9 =