گردشگری می‌تواند محور توسعه کرمانشاه باشد

کرمانشاه_مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه حوزه گردشگری را محرکه سایر بخش‌ها دانست و گفت: این حوزه می‌تواند محور توسعه این استان باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، امید قادری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با حضور در دفتر خبرگزاری مهر کرمانشاه از دفتر تحریریه این خبرگزاری بازدید و با خبرنگاران این مجموعه در مورد موضوعات حوزه متبوعش به گفتگو پرداخت.

وی در ابتدا از فعالیت‌ها و زحمات خبرنگاران این مجموعه برای انتشار به موقع و رعایت امانت‌داری در انعکاس اخبار تقدیر کرد و اظهار داشت: خبرگزاری مهر یکی از رسانه‌ها مهم استان کرمانشاه است که اخبار را خوب به روز و به لحظه بر روی خروجی خود قرار می‌دهد و منتشر می‌کند و در سطح ملی هم یکی از منابع خبری موثق و مورد اعتماد مردم است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه ادامه داد: امروز در شرایطی هستیم که بحث تولید و اشتغال برای کشور و استان بسیار مهم است، کرمانشاه با وضعیتی که دارد از نظر بیکاری نیاز به یک اقدام میانبر و جهادی دارد تا بتوان با این معضل مقابله کرد.

وی بیان داشت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هم در این راستان می‌تواند یک نقش کلیدی را ایفا کند.

قادری گفت: در شرایط تحریم گردشگری و صنایع دستی یک راه میانبر برای توسعه است و در شرایطی که رهبر معظم انقلاب اقتصاد مقاومتی را تنها نسخه نجات کشور می‌داند، یکی از راه‌های تحقق فرامین معظم له توجه به ظرفیت‌های این حوزه است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه افزود: گردشگری واقعاً یک میانبر است که با سرمایه کم حدود ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان می‌توان در حوزه‌های آن اشتغال ایجاد کرد و قاعدتاً رونق تولید را به همراه دارد.

وی تصریح کرد: گردشگری صنعتی پاک و بدون تحریم است و می‌تواند در بحث معرفی و ترسیم چهره زیبای استان مؤثر باشد.

قادری یادآور شد: به عقیده کارشناسان اولین صنعت درآمدزای دنیا توریسم و گردشگری است و کشورهای صنعتی دنیا هم بیشتر راغب به رونق گردشگری هستند.

این مسئول، حوزه گردشگری را محرکه سایر بخش‌ها دانست و گفت: اگر سیاست‌ها درست انجام شود می‌تواند در استان به عنوان محور توسعه استان قرار گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه در ادامه پاسخگوی سوالات خبرنگاران مجموعه خبرگزاری مهر بود.

کد خبر 4621796

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 5 =