هنیه بر ضرورت تلاش برای تشکیل کشور مستقل فلسطین تاکید کرد

اسماعیل هنیه امروز به هنگام ارائه فهرست اعضای کابینه وحدت ملی در نشست مجلس قانونگذاری فلسطین با حمایت از مقاومت بر ضد اشغالگری، بر ضرورت تلاش دولت وحدت ملی برای تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل ازخبرگزاری فرانسه، "اسماعیل هنیه" درنشست امروزپارلمان درغزه براین مسئله تاکید کرد که دولت وحدت ملی فلسطین برای تشکیل کشورمستقل فلسطین در تمام سرزمین هایی که در سال 1967 به اشغال رژیم صهیونیستی درآمده؛ بدون آنکه اسرائیل را به رسمیت بشناسد، تلاش می کند.

"هنیه" که امروزبرای ارائه فهرست اعضای کابینه دولت وحدت ملی فلسطین در نشست مجلس شرکت کرد، گفت : این دولت به تصمیمات مشروع بین المللی و توافقات انجام شده با سازمان آزادی بخش فلسطین(ساف) احترام می گذارد.

وی تاکید کرد: دولت وحدت ملی فلسطین با دوستان عرب خود و جامعه بین المللی همکاری می کند.

"هنیه" تصریح کرد: دولت فلسطین متعهد به حمایت از منافع ملی ملت فلسطین وحفاظت از حقوق آنان است و برای رسیدن به اهداف خود براساس تصمیمات مجالس ملی و مواد قانون اساسی و همچنین سند وفاق ملی و تصمیمات کنفرانس های عرب تلاش می کند.

نخست وزیردولت وحدت ملی فلسطین درسخنان امروزخود همچنین متعهد شد که برای برقراری آتش بس و توسعه آن تلاش کند.

وی همچنین اعلام کرد:"مقاومت مردمی حق مشروع ملت فلسطین است و حق ملت ما است که ازخود دربرابر تجاوزگری های اسرائیل دفاع کند".

این مقام اول کابینه دولت وحدت ملی فلسطین همچنین تاکید کرد: این دولت از اقدامات همه کسانی که برای آزادی "گلعاد شالیت" نظامی صهیونیستی دربند رژیم صهیونیستی تلاش می کنند، حمایت می کند.

اسماعیل هنیه همچنین دراین سخنان خود از جامعه بین المللی خواست تا برای لغو حلقه محاصره ظالمانه علیه ملت فلسطین تلاش کنند.

کد خبر 462184

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha