لزوم پیش بینی ۶۰ نقطه تخلیه جمعیت برای بروز بحران در استان تهران

تهران- رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر لزوم پیش بینی۶۰نقطه تخلیه جمعیت برای بروز بحران در استان گفت:این تمهید۴میلیون نفر را از این مناطق خارج وپس از بحران به منزل بازمی گرداند.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار غلامرضا جلالی ظهر دوشنبه در جلسه پدافند غیرعامل استان تهران که با حضور محسنی بندپی استاندار تهران، گودرزی معاون امنیتی و انتظامی استاندار و تعدادی از فرمانداران شهرستان‌های استان و سایر اعضا در محل استانداری تهران برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: سیاست امریکایی‌ها ورود به جنگ نظامی با ایران نخواهد بود چرا که با ورود به این عرصه فرصت تأثیرگذاری بر جامعه و اقتصاد ایران از طریق شبکه‌های اجتماعی از سوی کاخ سفید سلب خواهد شد. آنها تلاش دارند با نمایش جنگ و تمرکز بر فشار اقتصادی تأثیر منفی خود را بر کشور بگذارند.

جلالی بیان داشت: امروز در شرایطی قرار داریم که تهدیدات درونی جدی شده و اگر نگاهی به تهدیدات دشمن داشته باشیم خواهیم دید که آمریکایی‌ها با توجه به استراتژی افزایش فشار به بدنه کشور وارد صحنه شده و نگاه آنها این است که از این اقدامات تأثیرات حداکثری را بر پیکره اقتصاد و اجتماع ایران بگذارند. اعتقاد آمریکایی‌ها بر این است که تمرکز همه فشارها جنگ بوده و این فشارها از طریق اثر گذاری در شبکه‌های اجتماعی و عرصه‌های عمومی کشور دنبال می‌شود. بر این اساس سیاست امریکایی‌ها ورود به جنگ نظامی با ایران نخواهد بود چرا که با ورود به این عرصه فرصت تأثیرگذاری بر جامعه و اقتصاد ایران از طریق شبکه‌های اجتماعی از سوی کاخ سفید سلب خواهد شد. آنها تلاش دارند با نمایش جنگ و تمرکز بر فشار اقتصادی تأثیر منفی خود را بر کشور بگذارند.

وی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها امروز تهدید بازار اقتصادی را در دستور کار خود قرار داده‌اند که به این مسئله تهدید ترکیبی گفته می‌شود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه دشمن می‌خواهد با نمایش جنگ و تمرکز بر فشار اقتصادی تأثیر منفی بر کشور بگذارد بیان داشت: باید سناریوهای دشمن را در نظر بگیریم و طرح حفاظت از جمعیت را از طریق صیانت از زیرساخت‌ها و سایر عوامل پیشگیرانه رعایت کنیم.

وی گفت: در استان تهران در صورت بروز بحران باید بیش از ۶۰ نقطه تخلیه جمعیت به صورت پیش بینی شده داشته باشیم که در شرایط خطر و اصرار بتوانیم بیش از سه تا چهار میلیون نفر را از مناطق مخصوص خارج کرده و پس از فروکش کردن بحران به منازل خود بازگردانیم. این طرح بدون شک یکی از طرح‌های مهم است که باید در دستور کار استانداری تهران قرار بگیرد. همچنین در محدوده استان تهران مراکز پرخطری وجود دارد که در مرکز بافت شهری باقی مانده و یا باید محل‌هایی را برای استقرار صنایع پرخطر پیش بینی کرده و یا در صورت عدم امکان حریم خطر را برای این صنایع تعریف و اعمال کنیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تاکید داشت: طرح جامع پدافند غیرعامل در استانی در سال ۹۸ باید در استان تهران اجرایی شده تا بتوان در ذیل آن به رصد نقاط آسیب پرداخته و مقابله با تهدیدها را در دستور کار قرار داد.

کد خبر 4621854

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =