موزه ملی ورزش سرمایه فرهنگی است

رئیس کمیته ملی المپیک در مراسم افتتاح موزه ملی ورزش گفت: این موزه نماد اسطوره هایی است که فرزندان ایران زمین به آن افتخار می کنند. این موزه با انسان سخن می گوید.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم افتتاح موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک امروز دوشنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور همراه با مدیران وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک در محل این کمیته برگزار شد.

خیرمقدم رئیس کمیته ملی المپیک
سیدرضا صالحی امیری ضمن خیر مقدم به حاضران در مراسم افتتاحیه موزه ملی ورزش حضور اسحاق جهانگیری، رئیس شورای شهر، نمایندگان مجلس و وزیر ورزش در این مراسم قدردانی کرد.

موزه ارزش های ملی افتتاح شد
وی با بیان اینکه موزه سرمایه فرهنگی ایران زمین است، ادامه داد: اهداف برای تشکیل موزه متفاوت است، موزه ملی ورزش که امروز افتتاح شد موزه ارزش های ملی است موزه فرهنگ و مرام و اخلاق پهلوانی است.

این موزه با انسان سخت می گوید
رئیس کمیته ملی المپیک با تاکید بر اینکه این موزه سرمایه فرهنگی به حساب می آید، ادامه داد: این موزه بیانگر عرق جبین کسانی است که زحمت کشیدند تا کام ملت شیرین شود. این موزه نماد اسطوره هایی است که فرزندان ایران زمین به آن افتخار می کنند. این موزه با انسان سخن می گوید.

جملاتی از زبان موزه 
صالحی امیری از جایگاه موزه ورزش سخن گفت و ادامه داد: من موزه پیشکسوتانی هستم که کمر آنها خمیده شد تا ملتی سربلند شود، من موزه جوانانی هستم که برای سربلندی کشور تلاش داشتند، من موزه اخلاق و معرفت و انسانیت و صداقت و راستی هستم.

موزه به ملت ایران تقدیم می شود
وی خطاب به جهانگیری و دیگر حاضران در مراسم افتتاحیه موزه ورزش گفت: این موزه از این لحظه که افتتاح شد به ملت تقدیم می شود، مالک اصلی موزه ملت ایران است و بیشترین نقش را در تشکیل آن خود قهرمانان داشتند. در این موزه دو فضای اختصاصی برای ورزشکاران و پیشکسوتان پیش بینی شده تا هر روز بتوانند حضور داشته باشند.

کد خبر 4621865

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 9 =