درخواست موزه داران برای مشخص شدن معیارهای انتخاب مدیران موزه

جمعی از موزه داران کشور در نامه ای از مدیرکل موزه‌های کشور درخواست کردند تا این اداره کل ، شاخص های انتخاب مدیران موزه ها را در کشور اعلام کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این نامه که به امضای موزه داران کشور رسیده است آمده: ضمن تبریک روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی، این روز فرصتی است تا به بخشی از معضلات و نیازهای موجود موزه‌های کشورمان و صنف موزه داران بپردازیم.

یکی از چالش‌هایی که در سال‌های اخیر به نظر می‌آید بیش از هر چیز گریبان گیر موزه‌هایمان شده و نمود پیدا کرده و آسیب‌های جدی بر عملکرد موزه‌ها و شأن موزه داران وارد کرده است بلا تکلیفی و نبود شاخص‌های مشخص در تعیین مدیران موزه‌ها است.

مدیریت موزه‌ها تعیین کننده سیاست‌ها، پیشبرد برنامه‌ها، حمایت از کارشناسان، توجه به تخصص‌های مورد نیاز، و پویایی و کارکرد اجتماعی امروز موزه‌ها است. همانگونه که بسیاری از سازمانها، نهادها، و صنوف تخصصی دیگر دارای شاخص‌های مشخص برای انتخاب مدیران خود هستند.

در حوزه موزه داری دنیا نیز این شاخص‌ها سبب ثبات، پویایی، جریان سازی و اعتبار بخشی فرهنگی به موزه‌ها شده است. از این رو از آن مدیریت کل محترم به عنوان متولی قانونی حوزه موزه داری کشور که می‌تواند مدافع حقوق موزه داران و شانیت حرفه‌ای آنها باشد خواستاریم شاخص‌های مربوط به انتخاب مدیران موزه‌ها را به طور واضح، دقیق و قابل ارزیابی (اعم از زمینه تحصیلی، سابقه کار در موزه، سابقه اجرایی، و یا نیازهای دیگری که به طور رسمی وجود دارد) اعلام کنید.

کد خبر 4622794

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =