«پارلمان اصلاحات»پخته نیست/در قالب شورای سیاستگذاری ادامه می‌دهیم

سخنگوی حزب اعتماد ملی گفت: طرح «پارلمان اصلاحات» پخته نیست و ما فعلاً در قالب شورای عالی سیاست گذاری فعالیت می‌کنیم و موضوع انتخابات هم در همین شورا پیگیری خواهد شد.

اسماعیل گرامی مقدم سخنگوی حزب اعتماد ملی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص تعامل حزب متبوعش با «پارلمان اصلاحات» گفت: طرح «پارلمان اصلاحات» پخته نیست و کار کارشناسی بسیار زیادی را می‌طلبد. البته نماینده حزب اعتماد ملی، آقای ابوالحسنی در جلسات شورای هماهنگی که در آن موضوع پارلمان را مطرح می‌کنند، شرکت می‌کند ولی ما فعلاً در قالب شورای عالی سیاست گذاری فعالیت می‌کنیم و موضوع انتخابات هم در همین شورا پیگیری خواهد شد.

وی در مورد ایرادات طرح پارلمان اصلاحات نیز اظهار داشت: طرح «پارلمان اصلاحات» ایرادات فراوانی دارد که از جمله آن این است که وسعت احزاب شرکت کننده در آن بسیار زیاد است و امکان برگزاری چنین جلسه‌ای و تصمیم گیری در آن بسیار دشوار خواهد بود. ایراد دیگر آن درجه بندی احزاب اصلاح طلب و میزان سهم آنها از کرسی‌های پارلمان است؛ اینکه این رتبه بندی چه معیارهایی را در نظر داشته باشد نیز یکی از مشکلات اساسی است.

گرامی مقدم ادامه داد: حتی در مورد اینکه ساز و کار انتخاب رئیس و هیئت رئیسه چگونه باشد نیز دچار ابهام هستیم و اساساً با توجه به اینکه ما می‌خواهیم احزاب نقش بیشتری داشته باشند، عضویت مجدد افراد حقیقی در پارلمان غلط است و کل پارلمان را زیر سوال خواهد برد.

سخنگوی حزب اعتماد ملی با بیان اینکه برای حل اینگونه مشکلات باید به تمام احزاب اصلاح طلب به میزان عملکردشان امتیازاتی تعلق گیرد تا تفاوت‌های آنها بیشتر عیان شود، افزود: راه دیگر هم این است که احزاب کوچک‌تر با دیگر احزاب ادغام شوند. در کل این طرح از لحاظ مبنایی همانطور که آقای طاهرنژاد گفته‌اند، ابهامات بسیاری دارد. همین موضوع رتبه بندی احزاب در صورت انجام یا عدم انجام انتقادات بسیاری را به دنبال خود خواهد داشت. به همین دلیل رسیدن به نقطه مشترک بسیار زمان بر خواهد بود و من بعید می‌دانم که به انتخابات مجلس شورای اسلامی برسد.

گرامی مقدم در مورد بررسی رویکرد حزب اعتماد ملی برای انتخابات سال ۹۸ نیز گفت: در جلسه اخیری که داشتیم آقای حق شناس به عنوان رئیس کمیته انتخابات، گزارشی از روند اقدامات خود برای ورود حزب در انتخابات مجلس در سال ۹۸ به شورای مرکزی ارائه دادند. بنا شده تا حزب اعتماد ملی کار انتخاباتی خود را با رصد کردن حوزه‌های انتخاباتی انجام دهد و در نهایت در قالب شورای عالی سیاست گذاری فعالیت خواهیم کرد.

وی افزود: روال حزب اعتماد ملی به این شکل است که تصمیمات در دفتر سیاسی گرفته می‌شود و تصمیمات اتخاذ شده در موضوع انتخابات توسط کمیته انتخابات اجرا می‌شود. در حال حاضر نیز با توجه به سال جاری که انتخابات مجلس شورای اسلامی را داریم، کمیته انتخابات حزب اعتماد ملی ایجاد شده و در حال انجام وظایف محوله است.

کد خبر 4623324

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =