۸۰ هزارتن کاغذ با ارز ۴۲۰۰ تومانی عرضه می‌شود

وزیر فرهنگ و ارشاد گفت: قرار است در سال ۹۸ حدود ۸۰ هزار تن کاغذ برای کتاب و نشریات با ارز ۴۲۰۰ تومانی عرضه شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید عباس صالحی وزیر ارشاد در حاشیه جلسه هیئت دولت در خصوص تشکیل شورای حل اختلاف فرهنگ و هنر گفت: مشکلاتی را اهالی فرهنگ و هنر و رسانه داشتند و برخی دعاوی علیه آنها از سوی شخصیت‌های حقیقی و حقوقی مطرح می‌شد.

صالحی ادامه داد: در محاکم عادی که این موضوعات مطرح می‌شد به شکل روشنی رویه‌ها برای محاکم یا رسانه‌ها مشخص نبود.

وزیر ارشاد اظهارداشت: با موافقت قوه قضائیه، شورای حل اختلاف فرهنگ، هنر و رسانه در حال شکل گیری است. مکان و قضات و مجموعه‌هایی که می‌خواهند حضور پیدا کنند و همچنین افرادی که به عنوان کارشناسان فرهنگ و رسانه باید در این مجتمع حضور پیدا کنند معرفی شدند. مراحل کار تقریباً رو به پایان است.

وی گفت: این مسیر کمک می‌کند تا دعاوی حقیقی یا حقوقی که علیه اصحاب هنر و رسانه شکل می‌گیرد، در فضایی با تفاهم بهتر جریان پیدا کند. امیدواریم حداکثر تا دو ماه آینده شاهد آغاز به کار مجتمع حل اختلاف هنر و رسانه باشیم.

صالحی در ادامه در خصوص حل مشکلات در حوزه کاغذ گفت: خوشبختانه اصل این مسئله که نیاز کاغذ ما برای کتاب و نشریات حدود ۸۰ هزار تن است و باید با ارز ۴,۲۰۰ تومانی در سال ۹۸ عرضه شود به تصویب نهایی رسید.

وی ادامه داد: این موضوع در ابتدای این هفته از طریق بانک مرکزی ابلاغ شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: گمرکات موظف هستند که بعداز این ابلاغ ترخیص را انجام دهند.

وی خاطر نشان کرد: البته بخشی از مسئله هنوز در گمرکات اتقاق نیفتاده است و با آقای همتی هم صحبت داشتم که این موضوع سریع تر صورت گیرد.

صالحی گفت: ما امیدوار بودیم تا این لحظه مسئله گمرک حل شده باشد. مسئله گرانی کاغد فقط به گمرک محدود نمی شود و تامین ارزی که مشخص نبود ارز ۴,۲۰۰ تومان است یا نیمایی مزید بر علت شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم تا هفته آینده، ۶ یا ۷هزار تن کاغذ که در مسیر ترخیص گمرک است را در بازار داشته باشیم.

کد خبر 4623555

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =