کارگاه آشنایی با طرح پایش و سامانه پژوهشیار ویژه

شیراز- کارگاه آشنایی با طرح پایش و سامانه پژوهشیار ویژه معاونین پژوهشی، معاونین علمی و مدیران و کارشناسان مرتبط با امور پایان نامه‌های واحدها و مراکز فارس در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز ظهر چهارشنبه در کارگاه آشنایی با طرح پایش و سامانه پژوهشیار ویژه معاونین پژوهشی، معاونین علمی و مدیران و کارشناسان مرتبط با امور پایان نامه‌های واحدها و مراکز استان فارس که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز برگزار شد، اظهار کرد: در راستای اجرای موفقیت‌آمیز برنامه «پایش» و سازمان‌دهی و یکپارچه‌سازی فعالیت‌های پژوهشی مسأله محور، سامانه «پژوهشیار» به منظور اجرای اتوماسیون انجام امور مرتبط با پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی، در واحدها و مراکز دانشگاهی استان فارس راه‌اندازی شده است.

محمدمهدی جباری افزود: یکی از موارد مهم برای سهولت در انجام امور پژوهش، مکانیزه‌کردن فعالیت‌های حوزه پژوهش به ویژه امور پایان‌نامه‌هاست. در این راستا سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی سامانه پژوهشیار را به‌عنوان سامانه منتخب برای استفاده در واحدهای دانشگاهی مشخص و ابلاغ نموده است تا با استفاده از این سامانه، علاوه‌بر بهبود روند درخواست، بررسی، تصویب و انجام پایان‌نامه‌های دوره‌های تحصیلات تکمیلی با ارتباط آتی مستقیم با سامانه پایش، بهره‌گیری از طرح پایش نیز با قوت بیشتری میسر شود.

وی گفت: از دیگر اهداف راه‌اندازی سامانه پژوهشیار، بررسی و تصویب پروپوزال و آسان‌سازی روند انجام مراحل پایان‌نامه و گزارش گیری مراحل مختلف جهت نظارت بر عملکرد زیر مجموعه‌های امور پژوهشی است. همچنین سامانه «پژوهشیار» تمامی فرآیندهای دستی و کاغذی ارائه پروپوزال را حذف کرده و به‌صورت اتوماسیون این خدمات را در دسترس دانشجویان و استادان راهنما و مشاور قرار می‌دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، این کارگاه با معرفی سیستم‌های کاربری سامانه پژوهشیار، تمام مراحل ثبت و تأیید درخواست استاد راهنما و پروپزال دانشجویان تحصیلات تکمیلی از ابتدا تا انتهای مراحل مربوطه به صورت عملی، تشریح و به سوالات حاضران در این زمینه پاسخ داده شد.

کد خبر 4623730

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =