تفاهم نامه همکاری بسیج ناحیه شهر قدس با اداره کتابخانه های عمومی

قدس- تفاهم‌نامه همکاری اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان قدس و ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان منعقد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، صبح پنج شنبه تفاهم نامه همکاری ناحیه مقاومت بسیج شهر قدس با اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان با حضور سیده فهیمه اطهری رئیس اداره کتابخانه های شهرستان قدس و سرگرد حسین حبیبی جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قدس منعقد شد.

سرگرد حسین حبیبی جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج با تاکید بر اهمیت کتابخوانی خواستار ترویج هدفمند مطالعه شد و در خصوص اختصاص یک ساعت در هفته به نام ساعت کتابخوانی برای بسیجیان ناحیه خواستار همکاری اداره کتابخانه
ها جهت در اختیار گذاشتن منابع مناسب برای این طرح شد.

وی با اشاره به جمع آوری کتاب‌های اهدایی بسیجیان برای مبادله با کتابخانه ها و استفاده از نشریات موجود در کتابخانه های عمومی در پایگاه‌های بسیج خواستار همکاری شد.

اطهری رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس در این مراسم گفت: این تفاهم‌نامه باهدف ارتقای سطح فرهنگ کتابخوانی در بین بسیجیان و اعتلای روحیه بسیجی در بین اقشار جامعه امضا شده است و امیدواریم گامی مؤثری در مسیر توسعه فرهنگی و اجتماعی باشد.

تشریح و تبیبن نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

وی افزود: همکاری کتابخانه‌های عمومی در ایجاد بستر استفاده از ظرفیت‌های مطالعاتی و پژوهشی، مشاوره جهت منابع موجود در کتابخانه‌ها، مشارکت در برگزاری مسابقات، نمایشگاه‌ها و گردهمایی‌های علمی و فرهنگی، اطلاع‌رسانی و معرفی برنامه‌های فرهنگی بسیج در کتابخانه‌های عمومی، برگزاری نشست‌های مشترک کتاب‌خوان، نقد کتاب و… با ناحیه مقاومت بسیج شهرستان از مفاد این تفاهم‌نامه است.

به گفته اطهری این تفاهم‌نامه، شامل همکاری اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان قدس و ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قدس در خصوص فراهم آوردن زمینه استفاده از ظرفیت‌های مطالعاتی و پژوهشی کتابخانه‌ها، برگزاری همایش‌ها، برگزاری جلسات نقد کتاب در حوزه‌های مرتبط، ارائه تخفیف عضویت در کتابخانه‌های عمومی برای بسیجیان فعال و اطلاع‌رسانی و معرفی قابلیت‌ها و خدمات کتابخانه‌های عمومی در بین بسیجیان، همکاری اداره کتابخانه ها در طرح باغ کتاب شهید بهنام است.

همچنین در این مراسم سیده فهیمه اطهری به تشریح و تبیبن نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت و نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و معرفی سیره و سبک زندگی حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و حضرت جوادالائمه (ع) را از اقدامات ارزشمند مجموعه نهاد کتابخانه های عمومی کشور برشمرد و گفت: حرکت در مسیر زندگی ائمه اطهار (علیهم السلام) ضامن موفقیت بشراست و یادآور شد: امروز وظیفه ما در معرفی زندگی، شخصیت و رهنمودهای ائمه اطهار بیش از گذشته است و می‌بایست در این حوزه با پیش بینی برنامه‌هایی نظیر جشنواره کتابخوانی رضوی در مسیر شناساندن ایشان به جوانان و نوجوانان گام برداریم. وی نقش دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی در این حوزه را بسیار اثر گذار عنوان کرد و خواستار همکاری ناحیه مقاومت در برپایی این جشنواره شد.

جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قدس با استقبال از این جشنواره با ابلاغ به حوزه‌های تحت پوشش برای برگزاری جشنواره رضوی اعلام آمادگی کرد.

گفتنی است، مدت اعتبار این تفاهم‌نامه سه سال است و ارتقا سطح کیفی و کمی فرهنگ مطالعه و ارتقا فرهنگ مطالعه از طریق برگزاری مسابقات، گردهمایی، معرفی و نقد کتاب از دیگر اهداف امضای این تفاهم‌نامه است.

کد خبر 4624409

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 10 =