۳۰۰میلیارد ریال بودجه برای اشتغال درموسسات دانش بنیان اختصاص یافت

اراک- مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان مرکزی گفت: برای ایجاد اشتغال در حوزه دانش بنیان استان مرکزی، تخصیص نزدیک به ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید نیک ملکی روز پنج شنبه در کارگروه تخصصی اشتغال استان مرکزی در اراک، در خصوص بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه اظهار داشت: بهره گیری از منابع ریالی از عمده ترین برنامه های دولت برای اشتغال و سرمایه گذاری محسوب می شود.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان مرکزی بیان کرد: برنامه تولید و اشتغال استان شامل ۸ برنامه برای دستگاه هایی از قبیل صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سیاست های بازار کار، شرکت های دانش بنیان، حوزه باز آفرینی شهری پایدار و حمل و نقل ریلی است.

وی ادامه داد: در حوزه صنعت، معدن و تجارت در مجموع هفت هزار و ۶۴۹ میلیارد ریال تسهیلات و ۴۰۰ میلیارد ریال یارانه سود و بلاعوض اختصاص پیدا کرده است و ایجاد بیش از ۱۱ هزار شغل را به دنبال دارد.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان مرکزی بیان کرد: دو هزار و ۳۱۷ میلیارد ریال تسهیلات و ۱۲۸ میلیارد ریال یارانه سود حاصل از تسهیلات برای بخش کشاورزی استان اختصاص پیدا کرده است که ۸۲۷ شغل را ایجاد می کند.

نیک ملکی گفت: ۶۹۷ میلیارد ریال تسهیلات و ۱۵ میلیارد ریال کمک بلاعوض برای حوزه میراث فرهنگی استان اختصاص پیدا کرده است که ایجاد یک هزار و ۲۳۸ شغل را به دنبال دارد.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان مرکزی گفت: در حوزه شرکت های دانش بنیان استان نزدیک به ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار و ۳۷ میلیارد ریال اعتبار کمک بلاعوض اختصاص یافته که ایجاد یک هزار و ۱۵۸ شغل را به دنبال خواهد داشت.

کد خبر 4624657

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =