عسکری: نتوانستیم به آلمان برویم/ فرهادیان: ساعی تماس نگرفت

سرمربی تیم‌های ملی مردان و زنان تکواندو ایران به همراه رئیس این فدراسیون صبح امروز در یک نشست خبری پاسخگوی خبرنگاران شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری کادر فنی تیم ملی تکواندو برای بررسی نتایج کسب شده در بیست و چهارمین دوره رقابتهای قهرمانی جهان با حضور کادر فنی تیم‌های ملی بانوان و آقایان در خانه تکواندو برگزار شد.

فریبرز عسکری: صادرنشدن روادید کل تیم را به هم ریخت
در ابتدای این نشست فریبرز عسکری با تشریح برنامه‌های آماده سازی تیم ملی تکواندو گفت: از دی ماه ۹۷ تا زمان اعزام ۱۱۰ روز و ۱۴۲ جلسه تمرین داشتیم. شفاف‌ترین انتخابی‌های تیم ملی در چند سال اخیر برگزار شد. تیم جوانی انتخاب شد که با شایستگی به عضویت تیم ملی رسیدند و برای موفقیت از جان و دل مایه گذاشتند.

وی ادامه داد: برای اعزام به مسابقات جهانی یک دوره تورنمنت آلمان را به عنوان دیدار تدارکاتی در نظر گرفتیم که به دلیل شرایط اقتصادی کشور موفق به حضور در این اردو نشدیم. به همین دلیل شرایط تمرینی را تغییر دادیم تا از شرایط موجود بهترین بهره را ببریم. شرایط اخذ روادید هم مزید بر علت شد تا نتایج آن چیزی نشود که انتظار داشتیم.

سرمربی تیم ملی تکواندو یادآور شد: من از انتقاد استقبال می‌کنم. بارها و بارها از منتقدان دعوت کردم به اردو بیایند و ضعف و قوت را به ما گوشزد کنند ولی کسی نیامد. این انتقادها اغلب بواسطه نتیجه گرایی است. ما تلاش کردیم در راه آماده‌سازی تیم ملی به سمت گلایه‌گذاری نرویم و شرایط اقتصادی کشور را درک کنیم و با پتانسیل موجود به سمت هدف خود حرکت کنیم. نفراتی که در مسابقات جهانی نیز شرکت کردند با شایستگی و برتری مقابل رقبای داخلی خود مجوز حضور در مسابقات را دریافت کردند و در تمرینات نیز از جان و دل مایه گذاشتند.

سرمربی تیم ملی تکواندو افزود: ما در وزن ۸۰- کیلوگرم شانس اندکی برای کسب سهمیه داریم چرا که نماینده ما رنکینگ ۲۲ دارد. ولی آرمین هادی‌پور با رنکینگ ۴، میرهاشم حسینی با رنکینگ ۱۰ و سجاد مردانی با رنکینگ ۸ را با شرایط خوبی برای کسب سهمیه داریم. در ماه‌های آینده چهار مرحله از رقابتهای گرندپری را پیش رو داریم که باید برای اضافه کردن امتیازات لازم به اندوخته‌های خود تلاش کنیم.

عسکری با اشاره به مشکلات اخذ روادید هم گفت: قبل از اعزام به این رقابتها چهار تکواندوکار ما روادید دریافت نکردند و پس از مشورت با کارشناسان تصمیم به ماندن در تهران گرفتم که در نهایت بازهم دو نفر روادید دریافت نکردند. صادر نشدن مجوز سفر برای نیمی از تیم و آنها که شانس کسب مدال داشتند کل تیم را به لحاظ روحی و روانی بهم ریخت. هادی‌پور که از شانس‌های اصلی ما برای کسب مدال بود به مسابقات رسید و این در حالی بود که در ساعت ۱۲ وزن‌کشی وزن نخست انجام شده بود و از مسئولان مسابقات خواهش کردیم که شرایط را با توجه به عدم صدور روادید آرمین هادی‌پور برای وزن کشی او فراهم کنند که با مخالفت مسئولان فدراسیون جهانی مواجه شد. در نهایت تنها با وزن‌کشی هادی‌پور در روز مسابقات موافقت شد و او صبح روز مسابقات ساعت ۴ بیدار شد و وزن کشی و سپس مسابقات خود را آغاز کرد.

مهرو کمرانی: تیم جوان ما باید حمایت شود
مهرو کمرانی سرمربی تیم ملی بانوان گفت: عملکرد کلی تیم ملی بانوان در منچستر خوب بود و اگر تیم ملی جوان ما حمایت شود می‌تواند سال‌های آینده نتایج بهتری کسب کند.

کمرانی افزود: از مسابقات انتخابی متعدد ۶ نفر به ترکیب تیم ملی رسیدند. نفراتی که از رده نونهالان با من بودند به جز کیانی، رنکینگ و قرعه خوبی نداشتند. من از عملکرد تیم راضی نیستم ولی ما نفرات جوانی داشتیم که در بالاترین سطح مسابقات به میدان رفتند. آنها دو تکواندوکار انگلیس که میزبان روی مدال آنها حساب کرده بود را شکست دادند.

وی ادامه داد: مؤمن زاده با ۱۷ سال سن موفق به کسب مدال نقره جهان شد. از نتایج کسب شده راضی نیستم ولی عملکرد کلی تیم خوب بود. بی تجربگی روی کار کل تیم تاثیر منفی گذاشت، همانطور که گفتم تنها ملی پوش ما در رنکینگ ناهید کیانی بود که در سومین مبارزه مقابل نفر اول جهان شکست خورد. اگر او رنکینگ داشت، به این حریف تایلندی برخورد نمی‌کرد و می‌توانست طلا بگیرد.

سرمربی بانوان خاطر نشان ساخت: تیم انگلیس به هر کاری دست زد تا مدال بگیرد کما اینکه در وزن هشتم آنقدر در مبارزه چین و انگلیس ناداوری شد که حتی تماشاگران میزبان هم ناراضی بودند. امیدوارم با حمایت از این نفرات بتوانیم آینده خوبی را برای تیم ملی رقم بزنیم. تمام بازیکنانی که نفرات ما را شکست دادند فینالیست شدند. اگر ما چند تورنمنت می‌رفتیم قطعاً نتیجه بهتری می‌گرفتیم.

کمرانی درباره برنامه‌های خود با تداوم موفقیت‌های مؤمن زاده گفت: شرایط مهلا با کیمیا متفاوت است، مشکل آسیب دیدگی کیمیا مادرزادی است و حتی مادرش نیز دو زانوی خود را عمل جراحی کرده است. انحراف زانو باعث آسیب دیدگی متعدد کیمیا می‌شد. اما مومن زاده این مسائل را ندارد و می‌تواند به خوبی در مسابقات آتی مدال کسب کند. حتی در رقابتهای قهرمانی نوجوانان آسیا در ترکیب تیم ملی قرار خواهد کرد.

وی درباره علت تغییرات مداوم در ترکیب تیم ملی بانوان خاطرنشان کرد: بازیکنان ما حرفه‌ای نیستند. بازیکن من با ۴۶ درصد آمادگی و درصد چربی بالا به اردو باز می‌گردد و کنترلی بر روی خود ندارد. مشکلم این است که دختران ما اصلاً حرفه‌ای نیستند و مخصوصاً اگر ازدواج کنند از هدفشان دور می‌شوند. به همین دلایل باید مدام در ترکیب نفرات تغییرات ایجاد کنیم. درصد چربی بازیکنان برای ورودی ۱۲ درصد چربی است که باز هم کمتر می‌شود در حالی که بازیکنان ما فاصله زیادی با وضعیت مطلوب دارند.

فرهادیان: ساعی تماس نگرفت
رئیس سازمان تیم‌های ملی در این نشست در پاسخ به سئوالی مبنی بر ادعای هادی ساعی مبنی بر ۱۹ ساله بودن مومن زاده گفت: ساعی در بازی‌های المپیک جوانان در آرژانتین معاون کاروان ورزشی ایران بوده و اگر تخلفی هم درباره سن مؤمن زاده بوده چطور ساعی در جریان آن نبوده است. امیدوارم در این شب‌های قدر از خداوند طلب مغفرت کنیم و به دیگران تهمت نزنیم.

فرهادیان درباره اینکه چرا فدراسیون برای اخذ روادید فوری اقدام نکرده است گفت: حرف‌هایی مطرح شد که هیچ پایه و اساسی ندارد. دوستان ببیند آیا سفارت انگلیس برای اتباع ایرانی ویزای فوری صادر می‌کند یا خیر؟ دوستان نمی‌دانند انگلیس برای ایرانی‌ها ویزای فوری صادر نمی‌کند.

وی در مورد اینکه چرا جلسات پولادگر با ساعی برای همکاری بی نتیجه ماند گفت: از پولادگر سوال کردم. او گفت ما ۲ جلسه با ساعی داشتیم و گفتند به سفر می‌روم و بعد از آن نتیجه را می گویم اما ظاهراً شرط‌هایی داشته که مورد موافقت قرار نگرفت. حرف نهایی پولادگر به او این بود که برای حضور در تیم ملی شرطی را نمی‌پذیرد. قرار بود ساعی تماس بگیرد اما تماسی از سوی ایشان برای همکاری گرفته نشد.

کد خبر 4625287

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =