قرارگرفتن افراد خائن و بی‌لیاقت در مسئولیت‌ها جرم و جنایت است

قزوین- نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: قرار گرفتن افراد بی لیاقت و خائن در مسئولیت ها خیانت در امانت و جرم است و مردم مومن این رفتارها را نمی پذیرند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله عبدالکریم عابدینی در جلسه تفسیر قرآن که پیش از ظهر شنبه در مسجد امام خمینی (ره) غیاث آباد قزوین برگزار شد اظهار کرد: در آیات الهی می خوانیم برای شناخت آفرینش باید در طبیعت نظر کرد و با تفکر در آثار به جای مانده از گذشتگان، آغاز آفرینش برای ما یادآوری می شود، هر زمانی بناهای باقی مانده از پادشاهان گذشته و استخوان های پوسیده مردمان گذشته را دیدید، تعجب نکنید زیرا خدای متعال بر هرچیزی تواناست.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: مطالعه در تاریخ گذشتگان نشان می دهد امروز هم ظلم، ستم، دنیاپرستی و سرکشی انسان ها ادامه دارد و بسیاری از حقوق بیت المال غارت می شود و افراد بی لیاقت و خائن در پست های مدیریتی قرار می گیرند.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: در آیه ۲۱ سوره غافر آمده است آیا انسان ها به خود زحمت نمی دهند که در طبیعت و آثار گذشتگان نظر کنند؟ کسانی که فقط به دنبال دنیاطلبی و ظلم و ستم بودند امروز کجا هستند؟ خدا به واسطه گناهان آنها این قدرت و مکنت و اقتدار را از آنها گرفت. هرکس در برابر خدا بایستد نگهبانی و حافظی برای او وجود ندارد زیرا کسی توانایی مقاومت در برابر اراده خدای متعال را ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اذعان کرد: نگاهی به آثار باقی مانده از گذشتگان نشان می دهد حتی قدرت و اقتداری هم که خود این افراد به دست آورده بودند، نتوانست عاملی برای حفظ و نگهبانی از آنها در برابر مرگ و عذاب الهی شود.

وی با اشاره به آیه ۳۶ سوره نحل گفت: در این آیه خداوند می فرماید برای هر امتی پیامبری نازل کردیم که دعوت به پرستش خدای متعال کرد و گفت از طاغوت و غیر خدا بپرهیزید، عده ای سخنان پیامبر را پذیرفتند و بعضی هم به دنبال گمراهی حرکت کردند. در زمین سیر کنید و تاریخ و گذشته اقوام و ملل را مطالعه کنید و ببینید خدای متعال با سرکشی و لجاجت گذشتگان چه کرد با شما هم همانطور رفتار خواهد کرد.

آیت‌الله عابدینی عنوان کرد: مطالعه در تاریخ گذشتگان نشان می دهد امروز هم ظلم، ستم، دنیاپرستی و سرکشی انسان ها ادامه دارد؛ بسیاری از حقوق بیت المال غارت می شود، خیانت در امانت صورت می گیرد و افراد بی لیاقت و خائن در پست های مدیریتی قرار می گیرند و انسان های لایق کنار گذاشته می شوند، همه این موارد جرم و جنایت است.

وی بیان کرد: قرآن به ما هشدار می دهد با تفکر به سرگذشت گذشتگان متوجه می شوید که عاقبت سرکشی چیست، چرا شما هم در حال طی کردن همان مسیر هستید؟ چرا عبرت نمی گیرید و به راه هدایت برنمی گردید.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ادامه داد: به عاقبت گذشتگانی که اهل تقوا و ایمان بودند، نگاه کنید این مومنان چه سرانجامی پیدا کردند؟ چرا عقل خود را به کار نمی گیرید که فرق متقی و کافر و مومن و مشرک را به خوبی درک کنید.

عابدینی گفت: حضور ما در سفرهای زیارتی مثل مکه و مدینه و کربلا و مشهد علاوه بر استفاده از محضر ائمه اطهار (ع) فرصتی است تا زندگی قاتلان این بزرگواران را رصد کنیم تا عاقبت نیک و بد انسان ها را به خوبی متوجه شویم. خداوند در سوره حج می فرماید اگر شما سیر و سفر و عبرت گیری از گذشتگان نداشته باشید عقل و دل شما نابینا باقی می ماند و گوش شما کر می ماند و چشم کور و عقل به بلوغ و رشد نمی رسد.

امام جمعه قزوین ابراز کرد: در سوره اسرا آمده است هرکس راه هدایت را برگزیند به نفع خود گام برداشته و هرکس ضلالت و گمراهی را انتخاب کند علیه خودش اقدام کرده و هیچکس وزر و وبال دیگری را به دوش نمی کشد و هرکس مسئول عملکرد خودش است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: خداوند می فرماید: ما هم کسی را عذاب نمی کنیم مگر اینکه قبل آن به وسیله پیامبران زمینه هدایت مردم را فراهم کنیم، ما اگر اراده کنیم جایی را نابود کنیم، دنیاپرستان و مال اندوزان و ظالمان را به فسق و جنایت هدایت می کنیم و عذاب الهی به آنها نازل شده و به گونه ای آنها را نابود می کنیم که گویی از ابتدا وجود نداشته اند.

کد خبر 4625311

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =