لزوم آسیب شناسی عدم تدوین سند اشتغال در استان کرمانشاه

کرمانشاه- استاندار کرمانشاه بر لزوم آسیب شناسی تدوین سند اشتغال استان تاکید کرد و گفت: باید بررسی شود که چرا تدوین سند اشتغال در استان رها شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ بازوند عصر امروز شنبه در دهمین نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اولویت اول استان را بحث اشتغال دانست و اظهار داشت: اگر دستگاه‌های اجرایی برای بحث اشتغال وقت نمی‌گذارند، شاید برایشان مهم نیست.

وی افزود: دستگاه‌ها اگر برنامه مناسبی در راستای اشتغال ندارند، تصویب نکنید و به وزیر مربوطه اعلام کنید که این برنامه برای استان ما مناسب نیست و آن را برای استان دیگر تعریف کنند.

مدیری که قادر به ارائه برنامه اشتغال برای استان نیست، کارایی ندارد

استاندار کرمانشاه بیان داشت: اگر مدیری قادر نیست برنامه‌ای برای اشتغال بدهد واقعاً برای استان کارایی نخواهند داشت.

بازوند گفت: منظر فرهنگی تاریخی اورامانات باید به ثبت برسد و آن ضوابط و قانونی که در راه‌های شمال است برای مناطق اورامانات نیز جاری و ساری شود.

وی در ادامه با تاکید به تسریع در رفع مشکلات گردشگری سلامت که یکی از موضوعات مطرح شده در این جلسه بود، ابراز داشت: در این خصوص با مسئولین بانک سپه رایزنی‌های لازم صورت گرفته است، لذا با توجه به اینکه سود مبلغ ۴۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز طرح بالاست، باید کمک شود تا از طریق یارانه سود این تسهیلات کاهش بیابد.

وی با بیان اینکه سند اشتغال سه ساله استان تا سال ۱۴۰۰ در دست تدوین است، گفت: در اولین گام‌، برش سال ۹۸ این سند به زودی تعیین تکلیف می‌شود.

به دنبال کاهش ۳ درصدی نرخ بیکاری در استان کرمانشاه هستیم

بازوند یادآور شد: در سال ۹۸ دولت ایجاد ۴۶ هزار شغل با اعتبار ۱,۲۰۰ میلیارد تومان را برای کرمانشاه در نظر گرفته است و در این راستا به دنبال کاهش ۳ درصدی نرخ بیکاری در سال ۹۸ در مقایسه با سال ۹۷ هستیم.

استاندار کرمانشاه خاطر نشان کرد: به این منظور برآوردهای لازم در زمینه میزان سرمایه گذاری و تعداد شغل مورد نیاز برای تحقق آن در سند مربوطه در نظر گرفته شده است.

استاندار کرمانشاه بر لزوم آسیب شناسی تدوین سند اشتغال در استان کرمانشاه تاکید کرد و گفت: باید بررسی شود که چرا تدوین سند اشتغال در استان رها شده است.

وی افزود: باید سندی تدوین شود که دولت‌ها و مدیران آینده پایبند آن باشند، اینکه یک سند در قفسه‌های کتابخانه خاک بخورد بسیار جای تأسف دارد.

کد خبر 4625925

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =