ضرورت تدوین برنامه مدون ورود و خروج دام در هرمزگان

بندرعباس - سرپرست معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان بر ضرورت تدوین برنامه مدون ورود و خروج دام در هرمزگان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، ایرج حیدری شنبه شب در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان هرمزگان با اشاره به اهمیت وجود برنامه مدون برای مبارزه با پدیده قاچاق، عنوان کرد: بخش مهمی از دستگاه‌های اجرایی استان برنامه‌های پیشنهادی خود را برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز به کمیسیون استان ارائه نموده اند و ضروری است باقیمانده دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های عملیاتی خود را در سال ۹۸ به کمیسیون اعلام نمایند تا در یک چارچوب مشخص اقدامات در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیگیری و دنبال گردد.

وی با تاکید بر رسیدن سوخت به دست مصرف کننده نهایی، تصریح کرد: باید به گونه‌ای برنامه ریزی و تدبیر کرد که سوخت تخصیصی استان به دست مصرف کننده نهایی برسد تا زمینه فعالیت‌های مفید تولیدی و عمرانی در استان فراهم گردد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: سوختی که به متقاضیان در استان تخصیص می‌شود انتظار است به فعالیت‌های مفید اقتصادی منتج گردد.

حیدری تصریح کرد: تخصیص سوخت به واحدهای تولیدی و پروژه‌های عمرانی غیرفعال قابل پذیرش نیست و نظارت در این زمینه به صورت مستقیم بر عهده مدیران دستگاه‌های اجرایی ذیربط است.

وی گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی براساس پیشرفت فیزیکی پروژه‌های تولیدی و عمرانی نسبت به تخصیص سوخت اقدام نمایند تا از هرگونه سو استفاده‌های احتمالی در این زمینه جلوگیری شود.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی با نظارت خود زمینه رسیدن سوخت به واحدهای تولیدی و عمرانی فعال را فراهم نمایند.

حیدری با تاکید بر تشکیل تیم نظارتی در زمینه تخصیص سوخت در استان، خاطرنشان کرد: شرکت پخش فرآورده‌های های نفتی استان به همراه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و دستگاه‌های اجرایی با تشکیل یک تیم نظارتی به صورت دوره‌ای از روند فعالیت پروژه‌های عمرانی و تولیدی که سوخت دریافت می‌نمایند، ارزیابی کنند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: مسئولیت پذیری، دقت نظر و حساسیت بالای مدیران، زمینه قاچاق سوخت را در هرمزگان کاهش خواهد داد.
حیدری با قدردانی از اقدامات صورت پذیرفته شده در زمینه مبارزه قاچاق سوخت، اظهار داشت: اقدامات بسیار خوبی در زمینه مبارزه با قاچاق سوخت در خلیج فارس توسط دستگاه‌های امنیتی به ویژه سپاه پاسداران صورت پذیرفته که جای قدردانی دارد و نیازمند تداوم و تقویت است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطر نشان کرد: شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان با همکاری دستگاه‌های اجرایی ذیربط به گونه‌ای برنامه ریزی کنند که سوخت مورد نیاز واحدهای تولیدی فعال استان به موقع تأمین گردد و خللی در مسیر فعالیت این واحدها ایجاد نگردد.

وی تصریح کرد: کاهش قاچاق سوخت زمینه فعالیت‌های مفید اقتصادی، رونق تولید و بهبود اشتغال را در هرمزگان در پی خواهد داشت.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطر نشان کرد: جهاد کشاورزی برنامه مدونی نسبت به ورود و خروج دام به استان به کمیسیون مبارزه قاچاق کالا و ارز ارائه نمایند و دام‌های موجود در استان باید شناسنامه دار گردند.

کد خبر 4625949

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =