درآمدهای مرزی کردستان باید صرف بهبود زیرساخت‌ها شود

سنندج - استاندار کردستان گفت: باتوجه به مرزی بودن استان هر ساله درآمدهای مرزی کردستان افزایش چشمگیری پیدا می‌کند اما در این بین زیرساخت‌ها دچار آسیب شده و اعتباری برای بهبود آنها وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، بهمن مرادنیا شامگاه شنبه در سومین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه کردستان که با موضوع بودجه استان در سال ۹٨ برگزار شد، با بیان اینکە درآمدهای مرزی استان در دو ماهە اول سال بیش از ۲۳۰ درصد رشد داشتە است، اظهار داشت: تدابیر و راهکارهایی باید اندیشیدە شود که درصدی از این درآمدها در خود استان خرج زیرساخت‌ها شود.

وی در ادامه سخنان خود افزود: در سال گذشته تلاش‌های زیادی برای افزایش اعتبارات استان انجام شد و نتایج خوبی نیز حاصل شد که این امر بدون شک حاصل یک تلاش دسته جمعی بود و امیدواریم در سال جاری نیز بتوانیم سهم بیشتری از اعتبارات را برای استان جذب و هزینه کنیم.

استاندار کردستان با بیان اینکه امسال حقوق کارکنان دولت رشد و افزایش قابل توجهی داشته، ادامه داد: همه مدیران در هزینه‌های جاری دستگاه‌های اجرایی خود باید بیشترین صرفه‌جویی را داشته باشند.

مرادنیا یادآور شد: همچنین با توجه به اینکه در بخش اعتبارات سایر امسال ما، نسبت به سال گذشته ۶۰ درصد کاهش داشته‌ایم، همین امر ضرورت صرفه‌جویی را دو چندان می‌کند.

وی در ادامه سخنان خود از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست املاک مازاد خود را مشخص و به فروش برسانند تا از محل درآمدهای آن بتوان بخشی از پروژه‌های نیمه تمام که اولویت بیشتری برای اتمام دارند را به اتمام برسانند.

استاندار کردستان در بخش دیگری از سخنان خود به واحدهای مسکن مهر باقی ماند در استان و ضرورت اتمام آنها اشاره کرد و بیان کرد: عده‌ای از مردم که جز اقشار ضعیف هستند در این طرح سرمایە گذاری کرده‌اند و به همین منظور لازم است در این شرایط به آنان کمک شود تا هر چه زودتر صاحب خانه شوند.

مرادنیا توجه به بازآفرینی شهری، موضوع پسماند در شهرهای استان، اتمام جاده گردنە صلوات آباد سنندج، لایە روبی رودخانه‌ها و بهبود فضای سبز و ورودی شهرهای استان را خواستار شد و گفت: امیدواریم در سال جاری بتوانیم با استفاده از اعتبارات دولتی و ظرفیت‌های بخش خصوصی در این حوزه‌ها کارهای مهمی انجام دهیم.

وی در پایان خواستار شفاف سازی محل پرداخت مالیات برخی از شرکت‌ها شد و اظهار داشت: بعضاً شنیدە می‌شود که برخی شرکت‌های بزرگ تولیدی مالیاتشان را در استان‌های دیگر پرداخت می‌کنند که ضرورت دارد این امر کاملاً شفاف سازی شود تا بتوان از محل درآمدهای مالیاتی نیز اعتباراتی برای استان جذب کرد.

کد خبر 4626047

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =