۵نفر در استان تهران ماهیانه ۷۰۰میلیون تومان اجاره دریافت می کنند

تهران- رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با اشاره لزوم اخذ عوارض دریافت اجاره خانه از مالکین توسط دولت گفت: ۵نفر در استان تهران ماهیانه ۷۰۰میلیون تومان اجاره دریافت می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، نعمت الله ترکی پیش از ظهر یکشنبه در دومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران که با حضور انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران در استانداری برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: در کل کشور بالای ۸۵ درصد بودجه‌ها در اختیار دستگاه‌های ملی و الباقی در اختیار دستگاه‌های استانی است که عملاً در پیشبرد طرح‌های عمرانی اثری ندارد.

ترکی در ادامه بیان داشت: اگر قرار باشد نظام هزینه درآمد در استان تهران اجرا شود سعی بر این است که بودجه دستگاه‌های ملی کاهش یابد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران: گفت: سامان دهی درامدها و تفکیک بودجه‌های ملی و استانی از مزایای نظام درآمد هزینه در استان است.

وی اظهار داشت: خزانه معین استان تهران در حال حاضر با وجود خزانه کشور که عملاً دستگاه‌ها درآمد خود را به خزانه کشور واریز می‌کنند عملاً موضوعیتی ندارد و مدیریت آن باید در اختیار استان تهران باشد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در خصوص ضرورت اخذ مالیات از منازل مسکونی خالی در تهران نیز بیان داشت: این واحدهای مسکونی عوارض قانونی را پرداخت می‌کنند اما عوارض قانونی که شهرداری از مالکین این منازل دریافت می‌کند بایت ساخت و ساز این ساختمان‌ها است اما عوارض مالیاتی که باید نسبت به آن توجه شود سوای آن است.

ترکی درباره افرادی که اجاره بهای زیادی را به طور ماهیانه دریافت می‌کنند نیز گفت: در ان خصوص ۲ موضوع مورد بررسی قرار گرفته است که موضوع اول در مورد شخصی با سن ۱۰۰ سال است که در ماه ۷۰۰ میلیون تومان اجاره دریافت می‌کند تعداد افراد شناسایی شده که ماهیانه از طریق دریافت اجاره منزل این مبالغ را دریافت می‌کنند فعلاً ۵ نفر هستند لذا باید نسبت به این افراد توجه ویژه شود و مالیات این درآمدها توسط دولت اخذ شود چرا ک هم اکنون در دنیا ۸۰ درصد درآمد دولت‌ها در حوزه دریافت مالیات است ولی کشور ما در این خصوص هیچ درآمدی کسب نمی‌کند.

کد خبر 4626433

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =