۴۷۰ میلیون ریال درقالب کارت هدیه بین ایتام کبودرآهنگ توزیع می‌شود

کبودرآهنگ - رئیس اوقاف کبودرآهنگ گفت: همزمان با اجرای طرح ضیافت الهی ۳۱۸ کارت هدیه معادل ۴۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان از محل نیات واقف خیراندیش مرحوم امیرنظام بین ایتام کبودرآهنگ توزیع می شود.

احمد زارعی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بر اساس نیات واقف خیراندیش مرحوم امیر نظام همه ساله کمک‌هایی به ایتام تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره)، بهزیستی و دارالایتام کبودرآهنگ صورت می‌گیرد.

زارعی عنوان کرد: طی مراسمی به ۳۱۸ نفر از ایتام تحت پوشش نهادهای حمایتی کارت هدیه ۱۵۰ هزار تومانی به مجموع ارزش ۴۷ میلیون و هفتصد هزار تومان پرداخت خواهد شد.

زارعی با اشاره به اهمیت اجرای امینانه نیت واقفین گفت: یکی از وظایف اصلی اوقاف عمل به نیت واقف طبق وقف نامه است و این مساله نه تنها یک وظیفه قانونی و اداری است بلکه یک دین شرعی بزرگ برای تمامی کارکنان و کارشناسان اوقاف محسوب می‌شود و همواره باید در اجرای امینانه نیت واقفین اهتمام و حساسیت خاصی داشته باشند.

رئیس اوقاف کبودرآهنگ با اشاره به اینکه بخش زیادی از این شهرستان موقوفه است، بیان کرد: این شهرستان دارای ۲۰ موقوفه منفعتی و ۲ هزار و ۵۰۰ رقبه است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موقوفه امیرنظام و علی محمد حدادی اشاره کرد.

زارعی مطرح کرد: موقوفه امیرنظام یکی از مهم‌ترین موقوفات استان همدان به شمار می‌رود و بر اساس نیت واقف صرف کمک به مساجد، مدارس، نیازمندان، ایتام، درمان، روضه‌خوانی، ساخت حمام برای فقرا، امور قرآنی و غیره می‌شود.

وی افزود: موقوفه حدادی روستای طاسران کبودرآهنگ نیز شامل ۱۰۰ هکتار زمین است که برای آن روستا وقف شده و صرف مدارس، اطعام، روضه‌خوانی و کمک به نیازمندان می‌شود.

کد خبر 4626649

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha