۲۲ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان قزوین ثبت شد

قزوین- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین از ثبت بیش از ۲۲ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان قزوین در اردیبهشت ماه سال جاری خبر داد.

افشین پیرنون در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: دستگاه‌های تردد شمار این اداره کل اطلاعات مربوط به سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز و رعایت نکردن فاصله طولی وسایل نقلیه عبوری در محورهای مواصلاتی استان را ثبت می‌کنند.

وی افزود: بر اساس اطلاعات دریافتی از ۵۹ سامانه تردد شمار برخط در محورهای مواصلاتی استان قزوین، آمار تردد ثبت شده در اردیبهشت ماه سال جاری ۲۲ میلیون و ۵۲۶ هزار و ۳۴۳ وسیله نقلیه بوده است.

پیرنون تصریح کرد: همچنین مجموع آمار کل تردد ثبت شده در آزاد راه‌ها ۱۷ میلیون و ۶۰۷ هزار و ۷۱۳ تردد معادل ۷۸.۱ درصد کل تردد استان بوده که بیشترین میزان ترافیک در اردیبهشت ماه سال جاری مربوط به تاریخ ۱۳ اردیبهشت ماه است که در این روز آزاد راه قزوین به کرج (رفت و برگشت) با ثبت تردد ۱۲۵ هزار و ۳۲۱ وسیله نقلیه بیشترین تردد را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین یادآورشد: از مجموع تردد شمارش شده استان تعداد ۳ میلیون و ۳۷۵ هزار تردد معادل ۱۵ درصد سهم وسایل نقلیه سنگین بوده است.

پیرنون گفت: محور قدیم قزوین به رشت و بالعکس با ۱۴۳ هزار و ۷۸۶ وسیله (معادل ۴۹.۵ درصد)، بیشترین سهم درصد تردد وسایل نقلیه سنگین را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: متوسط نرخ جریان ترافیک که تعداد کل خودروهایی که در یک ساعت از یک مقطع عبور می‌کنند را شامل می‌شود در راه‌های مواصلاتی استان معادل ۵۳۱ وسیله نقلیه در ساعت بوده است.

پیرنون اظهار داشت: بیشترین متوسط نرخ جریان ترافیک در فروردین ماه، مربوط به آزاد راه قزوین به کرج با ۲ هزار و ۱۶۲ وسیله نقلیه در ساعت ثبت شده است.

وی متوسط سرعت تردد در آزاد راه‌ها را ۸۶ کیلومتر و متوسط سرعت در سایر محورهای استان را ۷۰ کیلومتر در ساعت عنوان کرد و گفت: بیشترین متوسط سرعت در این ماه ۱۰۲ کیلومتر در ساعت مربوط به آزادراه رشت به قزوین بوده است.

بگفته پیرنون در ماه گذشته ۲۰ درصد وسایل نقلیه، فاصله طولی مجاز بین دو خودرو را رعایت نکرده اند و بیشترین تخلف هم رعایت نشدن فاصله طولی مربوط به آزاد راه قزوین به کرج با ۶۷۳ هزار و ۷۷۴ وسیله نقلیه معادل ۴۲ درصد بوده است.

کد خبر 4626732

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 1 =