آئین نامه اجرایی شورایاری‌ها از دستور خارج شود

عضو  شهر تهران در جلسه امروز این شورا گفت: آئین نامه اجرایی شورایاری‌ها را باید ذیل مصوبه‌ای بنویسیم که بعد از تأیید فرمانداری رسمیت می‌یابد. الان مصوبه نیست و لازم است هیأت تطبیق تأیید کند.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد مسجدجامعی با اشاره به این که اساسنامه مربوط به شورایاری‌ها دچار تغییرات آشکار و بسیاری شده و آئین نامه اجرایی شورایاری‌ها در صورت تصویب با مفاد آن اساسنامه در تضاد قرار می‌گیرد اظهار داشت: علاوه بر وظایف مندرج در ماده ۱۲ اساسنامه شورایاری‌ها، لوایح و طرح‌های بسیاری در دوره‌های گذشته در شورا به تصویب رسید که تکالیف جدیدی را به شورایاری‌ها محول یا بر تکالیف گذشته تاکید کرده است.

وی در ادامه به این تغییرات اشاره کرد و یادآور شد: در دوره پنجم شورا ۵ مصوبه در خصوص شورایاری‌ها داشتیم که برخی از آنها عبارتند از استفاده از ظرفیت نظارت شورایاری‌ها در جهت آگاه سازی شهروندان در زمینه مدیریت پسماند، اجرای آب رسانی در شرایط اضطراری شهر تهران، آموزش شهروندی و مسئولیت پذیری شهروندی در عرصه مدیریت بحران.

مسجدجامعی افزود: در دوره چهارم شورا، ۹ مصوبه مرتبط با شورایاری‌ها وجود دارد که برخی از آنها به این شرح است: استفاده از ظرفیت شورایاری‌ها در مصوبه شهر دوستدار کودک، جمع آوری و بازیافت زباله (دستورالعمل آموزش و فرهنگ سازی)، ساماندهی سیما و منظر شهری، اجرای تبصره ۴۱ بودجه سال ۱۳۹۳، کمک به مناطق زلزله زده بوشهر و آذربایجان، شهر دوستدار سالمند و ستاد حمایت از خانواده.

عضو شورای اسلامی شهر تهران در ادامه به مصوبات دوره سوم شورا اشاره و بیان کرد: در دوره سوم شورا نیز ۹ مصوبه داشتیم که در آنها بر استفاده از ظرفیت همکاری و مشارکت شورایاری برای پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی، برگزاری مراسم جشن و شادی در میادین و محلات شهر، راه اندازی مراکز مشاوره کنترل دخانیات، تنویر افکار عمومی برای استفاده از دوچرخه، آموزش و اطلاع‌رسانی شهروندان، پیگیری تحقق اهداف و مأموریت‌های سازمان‌های مدیریت پسماند، ورزش و میادین میوه و تره بار، تحقق اصلاح الگوی مصرف و جلب مشارکت شهروندان در ایجاد و توسعه فضای سبز بر بدنه و قسمت‌های بلااستفاده ساختمان‌ها در شهر تهران تاکید شده است.

وی در پایان با اشاره به این تغییرات و مصوبات گفت: تاکید می‌کنم که بهتر است آئین نامه اجرایی شورایاری‌ها تا از دستور خارج شود.

کد خبر 4626777

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =