بررسی ظرفیت های پایتخت برای کنترل فشار خون شهروندان

نشست هماهنگی اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون در شهر تهران، در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست هماهنگی اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون در شهر تهران با حضور رئیس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی، مدیرکل سلامت شهرداری تهران و مدیران سلامت مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران و همچنین پیام صابریان رئیس اورژانس تهران و نیز نمایندگانی از معاونت بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی استان تهران در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد.

در این نشست مهم‌ترین اهداف، ضرورت و چگونگی اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون در سطح تهران و موارد همکاری و تقویت مشارکت شهرداری تهران در این طرح مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

زینب نصیری مدیرکل سلامت شهرداری تهران در این نشست، گفت: اداره کل سلامت شهرداری تهران و شرکت شهر سالم می‌تواند ظرفیت‌های خود را برای اجرای هرچه بهتر این طرح در اختیار وزارت بهداشت قرار دهد که این ظرفیت‌ها شامل ۱۸ درمانگاه شرکت شهر سالم و ۳۵۲ خانه سلامت و سراهای محله شهر تهران است.

وی تاکید کرد: شهرداری تهران در حوزه زیرساخت‌ها و هماهنگی‌های لازم جهت ایجاد ایستگاه‌های سیار در معابر و محل‌های پر رفت و آمد مانند ایستگاه‌های مترو، پایانه‌ها، میادین میوه و تره بار، فروشگاه‌های شهروند و پارک‌ها می‌تواند به بسیج ملی کنترل فشارخون کمک کند اما پشتیبانی نیروی انسانی مورد نیاز باید توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی استان تهران انجام شود.

مدیر کل سلامت شهرداری تهران خاطرنشان کرد: شهرداری تهران ۶۰ هزار و شرکت شهر سالم چند هزار نفر نیروی انسانی دارد و بنا شد که شرکت شهر سالم نسبت به سنجش فشارخون کارکنان شهرداری و این شرکت اقدام کند و اطلاعات آن را در سامانه سیب وزارت بهداشت وارد کند.

نصیری با اشاره به نقش مهم شهرداری تهران در افزایش آگاهی و اطلاع رسانی شهروندان نسبت به فشارخون بالا و مشارکت در این طرح ملی، یادآور شد: شهرداری تهران می‌تواند با استفاده از ظرفیت معابر، سراهای محله، فضای مترو و ایستگاه‌های آن، اتوبوسرانی و تاکسیرانی و خانه‌های سلامت نسبت به انتقال پیام به شهروندان مؤثر باشد و قدمی در این طرح بزرگ ملی بردارد.

کد خبر 4627022

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =