کابینه سنیوره غیر قانونی است / هیچ تفاوتی میان شیعه و سنی در لبنان وجود ندارد

رئیس پارلمان لبنان با اشاره به اینکه اختلافات میان موافقان و مخالفان دولت کنونی لبنان تنها به یک سوم تضمینی محدود می شود؛ کابینه فواد سنیوره را غیر قانونی خواند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل ازشبکه تلویزیونی العربیه ، "نبیه بری" امروز درکنفرانس مطبوعاتی با خبرنگاران در بیروت گفت : فواد سنیوره نخست وزیر لبنان و همچنین فراکسیون اکثریت پارلمان این کشورمسئول توقف رایزنی  بین گروه های لبنانی هستند.

وی درعین حال کابینه فواد سنیوره را کابینه ای غیرقانونی و نامشروع خواند.

رئیس پارلمان لبنان درادامه با اشاره به موضوع تشکیل دادگاه بین المللی گفت: "ابتکار عمل هایی را در پیش گرفتیم که در راس آن به این موضوع پرداخته می شود".

"بری" همچنین از طرح تشکیل کمیته ای 4 نفره متشکل از مخالفان با کابینه سنیوره و فراکسیون اکثریت برای بررسی موضوع تشکیل دادگاه بین المللی خبر داد.

این کنفرانس مطبوعاتی بعد از درخواست فراکسیون اکثریت پارلمان( گروه 14 مارس) برای تشکیل جلسه پارلمان برگزارشد.

رئیس پارلمان لبنان با بیان اینکه  جنبشهای حزب الله و امل لبنان بر افشای حقیقت(ترور رفیق حریری نخست وزیر اسبق لبنان) تاکید دارند، به این نکته اشاره کرد که نشست طرفداران تشکیل دولت وحدت ملی لبنان و فراکسیون اکثریت پارلمان لبنان درعربستان برای امضای طرح تشکیل کمیته برگزار می شود.

"بری" تاکید کرد که در نشست های اخیر خود با سعد الحریری رئیس فراکسیون اکثریت پارلمان لبنان درباره همه موارد اختلافی مگر درمورد یک سوم تضمینی( مربوط به وزیران وابسته به مخالفان است تا رای و نظرآنها درجلسات همانند گذشته بی تاثیر نباشد) به توافق رسیده است.

وی افزود : لبنان برای همه است و هیچ فرقی بین شیعه و سنی وجود ندارد.

"نبیه بری" درادامه با اشاره به این موضوع که سنیوره مرا به این متهم می کند که در کار پارلمان مانع تراشی می کنم، گفت: من هرگز به موسسه ای قانونی خیانت نمی کنم.

کد خبر 462735

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha