تخلف دولت در عدم افزایش حقوق کارکنان شاغل وبازنشسته محرز شد

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس گفت: تخلف دولت در عدم اجرای قانون افزایش حقوق کارکنان شاغل وبازنشسته، به ویژه برای حقوق‌های ۲/۵ تا ۵ میلیون تومان، محرز تشخیص داده شد.

حمیدرضا حاجی بابایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به اعتراض نمایندگان به نحوه عملکرد دولت نسبت به اجرای قانون مجلس در جز "ی" بند الف تبصره ۱۲؛ پیشنهاد اینجانب درباره افزایش حقوق کارکنان شاغل و بازنشسته دولت که در صحن علنی مجلس با موافقت قاطع نمایندگان مردم مصوب شد، هیأت رئیس مجلس جلسه‌ای را تشکیل داده و آقای قاضی‌زاده را مأمور پیگیری این موضوع کردند.

نماینده مردم همدان افزود: به دنبال این مصوبه هیأت رئیسه برای پیگیری موضوع جلسه‌ای با حضور آقای یوسف نژاد عضو هیأت رئیسه مجلس، آقای حاجی عضو کمیسیون برنامه و بودجه و نماینده مرکز پژوهش‌های مجلس، عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کشور، نماینده سازمان امور اداری و استخدامی کشور و نماینده اداره قوانین مجلس به ریاست آقای قاضی زاده هاشمی تشکیل داد.

عضو کمیسیون بودجه بیان داشت: در این جلسه ابتدا گزارش انحراف و تخلف دولت از قانون مصوب مجلس در ارتباط با افزایش حقوق کارکنان شاغل و بازنشسته ارائه شد.

وی افزود؛ در ادامه این جلسه نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و نظارتی حاضر در جلسه پاسخ‌های لازم را ارائه نمودند.

حاجی بابایی افزود: جمع بندی نهایی در این جلسه این بود که پیشنهادی که ارائه نمودیم و در صحن علنی مجلس قرائت و با رأی نمایندگان مردم مصوب شد؛ یعنی جز "ی" بند الف تبصره ۱۲ قانون، ملاک تصمیم گیری برای افزایش حقوق‌ها در سال ۱۳۹۸ است.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس افزود: اعضای حاضر در جلسه بر تخلف آشکار دولت در اجرای قانون اذعان و اتفاق نظر داشتند؛ که این تخلف به ویژه برای حقوق‌های ۲/۵ میلیون تا ۵ میلیون تومان محرز تشخیص داده شد.

عضو کمیسیون بودجه مجلس بیان داشت: بعضی از نمایندگان دولت که در این جلسه حاضر بودند به سندی اشاره داشتند که مبنا و ملاک عملکرد دولت قرار گرفته است؛ در صورتی که این سند در مجلس مطرح و مصوب نشده است وهیچ‌گونه ارتباطی با پیشنهاد مطرح شده در صحن علنی مجلس و در نهایت قانون مصوب مجلس ندارد.

وی گفت: اگر ملاک عملکرد دولت در افزایش حقوق مزایای کارکنان شاغل و بازنشسته دولت؛ متن و سندی است که در این جلسه ارائه شد، عوض کردن قانون بر خلاف مصوبه پیشنهادی در مجلس می‌باشد.

حاجی بابایی گفت: با ادله‌ای که ارائه گردید، مقرر شد ضمن ارسال گزارش این جلسه به هیأت رئیسه مجلس؛ ظرف ده روز دیوان محاسبات با بررسی احکام صادر شده، گزارشی را برای تصمیم گیری در جلسه آتی ارائه کند.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس گفت: تخلف دولت در عدم اجرای قانون افزایش حقوق کارکنان شاغل و بازنشسته، به ویژه برای حقوق‌های ۲/۵ تا ۵ میلیون تومان؛ محرز تشخیص داده شد.

کد خبر 4627427

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 14 =