هشدار وزارت بهداشت به دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در روسیه

وزارت بهداشت به دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره پاتفک سال تحصیلی ۱۹-۲۰۱۸ کشور روسیه هشدار داد تنها رشته تحصیلی و دانشگاه دارای کیفیت آموزشی را انتخاب کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت در اطلاعیه‌ای به دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره «پاتفک» سال تحصیلی ۱۹-۲۰۱۸ کشور روسیه توصیه کرد رشته تحصیلی و دانشگاه دارای کیفیت آموزشی را انتخاب کنند.

مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت اعلام کرد: «با توجه به محدود شدن تعداد رشته‌های مورد تأیید برخی از دانشگاه‌های کشور روسیه در لیست دانشگاه‌های مورد تأیید سال تحصیلی ۲۰-۲۰۱۹ وزارت بهداشت، این تصمیم بر اساس کیفیت آموزشی دانشگاه‌ها اتخاذ شده است، لذا توصیه اکید بر رعایت انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاه دارای کیفیت آموزشی قابل قبول بر اساس لیست تأیید سال تحصیلی ۲۰- ۲۰۱۹ است.»

بر اساس مصوبه شورایعالی ارزشیابی مدارک تحصیلی دانش آموختگان علوم پزشکی، دانشجویانی که دوره «پاتفک» خود را در سال تحصیلی ۱۹-۲۰۱۸ در زمان ترم رسمی در دانشگاه‌های مورد تأیید (بر اساس گواهی شروع به تحصیل، ویزا و خروج از کشور) و قبل از زمان اعلام لیست دانشگاه‌های مورد تأیید ۲۰-۲۰۱۹ شروع کرده‌اند، امکان ادامه تحصیل در کلیه رشته‌های همان دانشگاه در سال تحصیلی ۲۰-۲۰۱۹ را خواهند داشت.

همچنین در صورت شروع به تحصیل در دوره «پاتفک» بعد از اعلام لیست مذکور، تغییر دانشگاه محل تحصیل و یا ورود مستقیم به دانشگاه بدون نیاز به گذراندن دوره پاتفک (به دلیل آشنایی به زبان روسی) در سال تحصیلی ۲۰-۲۰۱۹، رعایت دقیق محدودیت رشته بر اساس لیست اعلامی الزامی است.

مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت یادآور شده است از سال تحصیلی ۱۹-۲۰۱۸ صرفاً تحصیل به زبان روسی در دانشگاه‌های کشور روسیه مورد تأیید است.

کد خبر 4627545

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =