خبر سازی بوی بد محور تهران-فیروزکوه/ معضل محیط زیستی اساسی حل شود

فیروزکوه- انتشار بوی نامطبوع در محور تهران- فیروزکوه در حالی سبب نارضایتی گردشگران شد، که باید برای رفع معضلات محیط زیستی این شهرستان گردشگرپذیر چاره اساسی اندیشید.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: انتشار بوی نامطبوع در محور اصلی تهران- فیروزکوه چندی است، سبب نارضایتی مسافرین این محور شده است و این نارضایتی زمانی اهمیت بیشتری می‌یابد، که بدانیم شهرستان فیروزکوه و محورهای مواصلاتی آن در فصل بهار و تابستان دارای بیشترین بار ترافیک هستند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد، که منشأ بوی نامطبوع موجود در محور اصلی تهران- فیروزکوه متعلق به فاضلاب شهرک صنعتی قدیم فیروزکوه است، تصفیه خانه این شهرک که از ۲۰ سال قبل برای آن در نظر گرفته و به حال خود رها شده است و ایستگاه پمپاژ فعلی تنها ظرفیت ۲۰۰ متر مکعب پسماند صنعتی را دارد.

یکی از گردشگران که از محور اصلی تهران- فیروزکوه تردد می‌کرد، به خبرنگار مهر گفت: این بوی بد سبب اذیت مسافران شده است و در حدود ۵ الی ۱۰ کیلومتر از این محور بوی نامطبوع حس می‌شود.

ایمان احدی اضافه کرد: طبیعت مناسب فیروزکوه در حالی مقصد بسیاری از گردشگران تهرانی است، که برخی بی سلیقگی‌ها در حال تخریب این طبیعت است.

مهلت ۱۵ روزه مدعی العموم برای رفع بوی بد محور تهران- فیروزکوه

دادستان عمومی و انقلاب فیروزکوه در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: تجمع این حجم از پساب در محوطه اطراف شهرک صنعتی قدیم فیروزکوه و ایجاد مسمومیت و آلوده شدن آب‌های زیرزمینی سبب انتشار بوی نامطبوع تا شعاع چندین کیلومتری و در ورودی فیروزکوه شده است.

عباس رضایی افزود: بوی تعفن این فاضلاب مردم را آزار می‌دهد و متأسفانه مدیران شهرک صنعتی قدیم فیروزکوه هیچ اقدامی انجام ندادند، نباید مسئولین صبر کنند، تا دادگستری در یک مسأله‌ای ورود کند و باید به وظیفه خود عمل کنند.

وی اضافه کرد: آخرین نامه اداره محیط زیست فیروزکوه به این شهرک صنعتی برای ۶ سال قبل است و به نوعی با این وضعیت نابسامان فاضلاب شهرک صنعتی مذکور همکاری کرده است، با آنها نیز برخورد خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب فیروزکوه ۱۵ روز قبل گفت: فاضلاب شهرک بدون هیچ گونه تصفیه‌ای وارد محیط زیست می‌شود و دادستانی به عنوان مدعی العموم با هر مقام و موقعیتی که باشد، برخورد می‌کنیم و اعلام جرم صورت خواهد گرفت.

وی افزود: به گفته مسئولان این شهرک صنعتی تصفیه خانه این شهرک در حال حاضر ۱۵ روز است، که به دلیل تعمیرات از کار افتاده است، مهلت ۱۵ روزه‌ای به مدیران این شهرک صنعتی می‌دهیم، تا در اسرع وقت این تصفیه خانه را راه اندازی کنند، تا این وضعیت ادامه دار نشود.

فرشاد فیروزنیا رئیس ادراه حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه نیز در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: در سال ۹۱ مسئولین شهرستان جلسه‌ای تشکیل داده و تصمیم گیری کردند، که ایستگاه پمپاژ این ناحیه صنعتی موقتاً به عنوان تصفیه خانه این شهرک صنعتی در نظر گرفته شود.

مدیر شهرک صنعتی قدیم فیروزکوه نیز گفت: جواب آزمایش‌های فاضلاب این شهرک صنعتی مثبت است و در حال حاضر برای تعمیرات تنها به مدت ۱۵ روز است، که به مشکل برخورد کرده‌ایم و پس از انجام تعمیرات مشکل حل خواهد شد.

بوی بد محور تهران- فیروزکوه رفع شده است

فرماندار فیروزکوه اما خبر از رفع این بوی بد موجود در محور اصلی تهران- فیروزکوه داد و به خبرنگار مهر گفت: این بوی بد ناشی از توقف فعالیت ایستگاه پمپاژ و تصفیه خانه شهرک صنعتی قدیم فیروزکوه و به دلیل اُورهال و تعمیرات بود.

مهدی یوسفی جمارانی اضافه کرد: پس از انجام این تعمیرات و راه اندازی مجدد ایستگاه پمپاژ و تصفیه خانه مذکور در حال حاضر بوی بد در منطقه و محور مذکور حس نمی‌شود.

حال و ۴ روز مانده به پایان مهلت ۱۵ روزه مدعی العموم به شهرک صنعتی قدیم فیروزکوه شاهد رفع بوی نامطبوع در محور اصلی تهران- فیروزکوه هستیم، اما باید منتظر ماند و دید، تصفیه خانه شهرک قدیم صنعتی فیروزکوه چه زمانی راه اندازی می‌شود تا در یکی از زیباترین و گردشگرپذیرترین شهرستان‌های استان تهران شاهد ورود آسیب به محیط زیست نباشیم.

کد خبر 4627685

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 7 =