سهم اعتبارات آب و خاک شرق استان سمنان ۳۱ میلیارد تومان است

شاهرود - مدیرکل جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه کشاورزان باید از تم کشتی به سراغ زراعت و باغبانی روند، گفت: سهم اعتبارات آب و خاک شرق استان ۳۱میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن میرعماد غروب چهارشنبه در جلسه بررسی مسائل مربوط به کشاورزی و دامپروری شهرستان‌های شاهرود و میامی به میزبانی فرمانداری شاهرود با بیان اینکه سهم زراعت شاهرود ۱۶ درصد سهم استان با ۲۱ درصد تولید است، ابراز داشت: این رقم در باغات شهرستان شاهرود ۲۴ درصد سهم استان با ۵۱ درصد تولید را شامل می‌شود.

وی ضمن بیان اینکه سطوح زراعی میامی ۴۰ درصد با ۳۲ درصد تولید سهم استانی است، افزود: این رقم در باغات میامی ۴۰ درصد محاسبه شده است.

اجرای آبیاری نوین در شرق استان سمنان

مدیرکل جهاد کشاورزی استان سمنان بابیان اینکه سهم اعتبارات آب و خاک سال گذشته ۶۳ میلیارد تومان بود، ابراز داشت: این رقم برای شرق استان ۳۴.۲ میلیارد تومان است که برای سال ۹۷ به ۳۱.۳ میلیارد تومان از میزان ۵۴ میلیارد تومان رسید.

میرعماد در ادامه تصریح کرد: در حوزه اجرای سامانه‌های نوین آبیاری اقدامات بسیاری صورت گرفت که به نسبت سال قبل بیش از دو برابر با ۳۳ هزار هکتار رسید.

وی افزود: پیرامون سرمازدگی به دلیل تغییرات اقلیمی نمی‌توان اقدامی انجام داد اما در این شرایط می‌بایست کشاورزان از تک کشتی خودداری و زراعت و باغبانی را در کنار هم داشته باشند.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان سمنان از کاهش زمان صدور مجوزها خبر داد و اضافه کرد: در کارگروه زیر بنایی با مساعدت استاندار تمام اختیارات و فعالیت‌های بخش کشاورزی به جهاد کشاورزی تفویض شد و فرایندی که هشت ماه طول می‌کشید به کمتر از یک ماه انجام خواهد شد.

کد خبر 4629117

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =