راهپیمایی روز قدس نماد وحدت جهان اسلام است/ شکست معامله قرن

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: راهپیمایی روز قدس همزمانی دارد با راهپیمایی های دیگری که به همین عنوان در سایر نقاط جهان برگزار می‌شود و این یک نوع وحدت اسلامی را اشاره دارد.

آیت الله احمد مبلغی پیرامون روز قدس در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: اصولاً راهپیمایی در ایران دارای دلالت و معنای ویژه است؛ هم در ظرف داخلی و هم در نگاه بیرونی به آن. یکی از راهپیمایی های کلیدی راهپیمایی روز قدس است چرا که این راهپیمایی عامل همبستگی ملت ایران با ملت مظلوم فلسطین و توجه به مظلوم و نگاه حمایت گرایانه نسبت به این آرمان است. خوشبختانه هر سال این راهپیمایی درخور توجه برگزار شده و همزمانی این راهپیمایی با راهپیمایی های دیگری که در گوشه و کنار جهان به همین منظور رخ می دهد نیز دلالت دومی است که برای این راهپیمایی وجود دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: پس دلالت اول این است که چنین راهپیمایی ای انسجام و ارتباط و پیوند ملت ایران به آرمان فلسطین را نشان می‌دهد و دلالت دوم آن از آن جهت است که همزمانی دارد با راهپیمایی های دیگری که به همین عنوان در سایر نقاط جهان برگزار می‌شود و این یک نوع وحدت اسلامی را اشاره دارد.

رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی سپس گفت: گاهی اوقات در بعضی از سال ها این راهپیمایی در شرایطی انجام گرفته که توانسته دلالت خاص هم پیدا کند. امسال چون بحث معامله قرن مطرح است این راهپیمایی می‌تواند این را بیان کند که این معامله در واقع معامله غبن ملت فلسطین است که انجام نمی گیرد و رویکرد مغبون سازی و از صحنه به در کردن ملت فلسطین را دارد دنبال می کند. بنابراین امسال این دلالت خاص را هم پیدا کرده و طبعاً از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی ادامه داد: ماباید همیشه عون برای مظلوم باشیم و در برابر ظالم بایستیم و آن را محکوم کنیم. کسانی که می‌گویند معامله قرن در واقع می‌خواهند سودی بکنند؛ که این سود برای آمریکا و رژیم صهیونیستی باشد و به مسلمان ها غبن و شکست را متوجه کنند. اما چون مسلمان ها منسجم و بیدار هستند این معامله علیه آنها رخ نمی دهد.

آیت الله احمد مبلغی خاطرنشان کرد: اینکه مقام معظم رهبری فرمودند معامله قرن شکست خواهد خورد نیز از این جهت است که معامله همیشه دو طرف دارد. آن هایی که دارند در این معامله آرمان فلسطین را می‌فروشند آنها نمایندگان فلسطین نیستند. طرف واقعی مسلمانان هستند که حافظ و حامی و حامل آرمان فلسطین اند. بنابراین این نقشه شکست خواهد خورد. دنیای اسلام همه ظرفیت‌ها برای مقابله را دارد.

وی افزود: ظرفیت وحدت اسلامی ظرفیت بزرگی است که ما امروز به اندازه کافی آن را به کار نمی‌بریم. اگر به درستی آن را به کار بریم سد محکمی است و بسیار مهم است. ما امکانات بسیار دیگری هم داریم. قدرت این همه کشور اسلامی بسیار بسیار مهم است. امکاناتی همچون نفت را در اختیار داریم، سرزمین جغرافیایی در اختیار داریم و امکانات معنوی و فکری و اندیشه‌ای و اعتقادی و دینی داریم.

استاد حوزه علمیه قم همچنین عنوان کرد: اینها مجموعه امکانات مختلفی است که امروزه در اختیار ماست اما استراتژی بهره گیری از اینها و انسجام بخشی به اینها و به حرکت درآوردن اینها به شکل کامل، در کشورهای اسلامی تعریف نشده است. امروز ملت ها در سایه روز قدس و تفکر و نگاه انقلاب اسلامی نوعی به حرکت درآمدن و به جنب و جوش در آمدن را تجربه می کنند و این آگاهی را پیدا کرده‌اند که این آگاهی سد بسیار محکمی است. در این زمینه ما باید اولاً راهبردها را هر چه بهتر تعریف کنیم و ثانیاً به سمت وحدت اسلامی برویم.

وی در پایان گفت: وحدت اسلامی بسیار امر مهمی است. از تفرقه و اختلاف باید دوری شود. اختلاف به دشمن فرصت می‌دهد که ما نتوانیم اهداف مان را دنبال کنیم و رژیم صهیونیستی بیشتر نفوذ و حضور پیدا کند. نکته دیگر این است که امروز معامله هایی برای مواجهه و مبارزه با ما در حال انجام است. این معامله ها را باید به شکست بکشانیم. چون طرف معامله ملت فلسطین است و نه هر کسی که می خواهد به جای او معامله کند. امروز رویارویی در معامله ها در حال انجام است و باید این معامله ها را در مسیر شکست قرار بدهیم.

کد خبر 4629348

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 4 =