۸ سال انتظار برای ساخت مرکز درمانی/بیمارستان بشرویه اعتبار ندارد

بشرویه- پروژه ساخت بیمارستان بشرویه بیش از ۸ سال است که نیمه تمام باقی مانده و با ۷۰درصد پیشرفت فیزیکی در سال جاری ردیف بودجه ای آن بسته شده است.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: بیمارستان شفای بشرویه سال ۷۴ توسط هیئت امنای مردمی کلنگ زنی شد و در حدود سال ۸۱ بود که این پروژه بهره برداری شد.

این بیمارستان ۳۲ تختخوابی خبرساز سالهاست که جوابگوی نیاز جمعیت ۲۰ هزار نفری شهر بشرویه نیست و مردم خواستار راه اندازی بیمارستان جدید در این شهرستان هستند.

علی رغم آغاز ساخت بیمارستان جدید در این شهرستان از سال ۹۱ اما متأسفانه این پروژه همچنان نیمه تمام است و با وجود بسته شدن ردیف اعتباری آن در سال جاری گویی همچنان پرونده ساخت آن به اتمام نخواهد رسید.

متأسفانه علاوه بر بیمارستان، کلینیک و اورژانس این شهرستان نیز به دلیل نامناسب بودن مکان و کمبود فضا مشکلات عدیده‌ای دارد.

در انتظار تحقق وعده وزیر

حسین شاکری یکی شهروندان بشرویه‌ای در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: مردم بشرویه در تمامی امور خیر پیش قدم بوده و هستند اما نیاز است تا دولتمردان نیز در این زمینه مردم را همراهی کنند.

وی افزود: یکی از مکان‌هایی که به همت مردم شهرستان بشرویه ساخته شده بیمارستان شفای این شهرستان است اما به دلیل خبرساز بودن این مکان استانداردهای لازم را ندارد.

شاکری بیان داشت: چندین سال است شاهد حرکت کند و لاک پشتی ساخت بیمارستان جدید توسط دولت در بشرویه هستیم و همچنان نیز این پروژه به سرانجام نرسیده است.

وی تاکید کرد: دولت تاکنون در زمینه ساخت بیمارستان در بشرویه اقدامی نداشته و بیمارستان در حال ساخت آن سال‌ها نیمه تمام مانده است.

شاکری گفت: ما انتظار داریم قول مقام عالی وزارت بهداشت در خصوص افتتاح بیمارستان بشرویه در هفته دولت سال ۹۸ اجرایی شود و شاهد به بهره برداری رسیدن این پروژه باشیم.

کلینیک بشرویه در ساختمانی ۷۰ ساله

مریم الهیان نیز از دیگر شهروندان بشرویه‌ای بود که در گفتگو با خبرنگار مهر با اظهار تأسف از وضعیت کلینیک شهرستان بشرویه گفت: هم اکنون کلینیک این شهرستان در یک ساختمان ۷۰ ساله تاریک، نمور و نمناک فعالیت می‌کند.

وی افزود: ساختمان این کلینیک بسیار فرسوده است و قسمت‌هایی از دیوارهای اتاق‌های آن دارای ترک‌هایی می‌باشد که با زمین لرزه‌ای در کمتر از ۳ ریشتر برای تمامی پزشکان و متخصصان و مراجعین آنها بسیار خطر آفرین است.

الهیان بیان داشت: با توجه به مراجعه بالای مردم به این کلینیک لازم است هرچه سریع‌تر برای مکان این کلینیک تصمیماتی اتخاذ شود.

جواد نادری شهروند دیگر بشرویه‌ای نیز از وضعیت نامناسب اورژانس بشرویه گفت و افزود: اورژانس بشرویه در یک مکان غیر استاندارد است.

وی افزود: در زمان بروز تصادفات تعداد اتاق‌ها و تخت‌های اورژانس برای بیماران و افراد حادثه دیده کفایت نمی‌کند.

نادری بیان داشت: سردرگمی همراهان بیماران و نبود فضای کافی از دیگر مشکلات مکان اورژانس فعلی بیمارستان این شهرستان است.

بسته شدن ردیف اعتباری بیمارستان در حال ساخت بشرویه

رئیس شبکه بهداشت و درمان بشرویه نیز در گفتگو با خبرنگار مهر یکی از مهم‌ترین خواسته‌های مردم شهرستان را تکمیل بیمارستان جدید دانست و گفت: ساخت این پروژه با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی متوقف و ردیف اعتباری آن بسته شده است.

دکتر علی حسینی نژاد محبی بیان داشت: علی رغم داشتن دستور وزیر برای تکمیل هر چه سریع‌تر بیمارستان بشرویه متأسفانه به دلیل نبود اعتبارات بازهم این پروژه به سرانجام نمی‌رسد.

وی افزود: اکنون زمان آن رسیده تا بالاخره نماینده مردم نیز برای رفع مشکلات بهداشت و درمان و ساخت بیمارستان و اورژانس جدید این شهرستان تلاش کند و لایحه بودجه آنها را احیا نماید.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بشرویه گفت: اکثر اعتبارات مورد نیاز، مربوط به تأسیسات این بیمارستان می‌باشد لذا در صورت تأمین اعتبار مشکل هزینه کرد این اعتبار نیست.

پروژه بیمارستان جدید ۸ ساله شد

دکتر حسینی نژاد گفت: کار ساخت بیمارستان جدید بشرویه از سال ۹۰ آغاز شده است و ردیف بودجه تا سال ۹۵ تخصیص داشته و از سال ۹۶ به بعد بسته شده است.

وی افزود: در سال ۹۶ از محل ماده ۱۸۰ مبلغ یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت شده و در سال ۹۷ از محل اعتبارات ماده ۳۷ که در اختیار وزارت بهداشت می‌باشد مبلغ یک میلیارد تومان پرداخت شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بشرویه گفت: در سال ۹۸ هیچ اعتباری جهت ادامه پروژه بیمارستان تخصیص نداشته و برآورد مبلغ مورد نیاز تا اتمام پروژه و بهره برداری بیمارستان جدید بر اساس فهرست بهای سال ۹۷ مبلغ ۱۲ میلیارد تومان است.

به گفته وی با توجه به بالا بودن مبلغ تنها راه حل احیا ردیف اعتباری در لایحه بودجه جهت سال ۹۹ باشد.

وی گفت: از سال ۹۰ تا ۹۵ از کل بودجه مصوب به مبلغ ۱۵ میلیارد و ۸۵ میلیون تومان تنها ۹ میلیارد و ۳۱ میلیون تومان یعنی حدود ۶۰ درصد تخصیص داده شده است.

دکتر حسینی نژاد محبی پیشنهاد داد: با توجه به اینکه در سال ۹۸ تخصیصی داده نشده، رایزنی با وزارت بهداشت انجام، تا از محل ماده ۳۷ یعنی وجوه در اختیار وزارت بهداشت مبلغ قابل توجهی جهت ادامه کار پروژه در سال جاری اختصاص یابد.

اعتبار ۱ میلیاردی برای تکمیل اورژانس بشرویه لازم است

رئیس شبکه بهداشت و درمان بشرویه همچنین گفت: در حال حاضر ساخت اورژانس بشرویه نیز که از سال ۹۵ کار ساخت آن آغاز شده به دلیل نبود اعتبارات به مبلغ یک میلیارد تومان کار ساختمان نیمه تمام باقی مانده است.

حسینی نژاد بیان داشت: با تکمیل اورژانس کلینیک شهرستان به مکان اورژانس فعلی منتقل خواهد شد و مشکلات مردم در خصوص کلینیک نیز مرتفع می‌شود.

وی تاکید کرد: مردم شهرستان با توجه به داشتن امکانات بسیار خوب بهداشت و درمان در شهرستان‌های همجوار خواستار تکمیل هرچه سریع‌تر این بیمارستان هستند که این خواسته‌ای بجا است.

دکتر حسینی نژاد محبی از حجم بالای پیگیری‌ها به منظور تکمیل هرچه سریع‌تر این بیمارستان خبر داد و افزود: علی رغم پیگیری‌های بسیار در شبکه بهداشت و درمان بشرویه و مسئولان شهرستان اما نیازمند پیگیری نماینده مردم برای تسریع در ساخت بیمارستان بوده‌ایم.

وی بیان کرد: نبود بیمارستان شبانه روزی در بخش ارسک در فاصله ۲۵ کیلومتری شهرستان از دیگر مشکلات شهرستان بشرویه در حوزه بهداشت و درمان است.

پیگیری برای افتتاح بیمارستان بشرویه در سال آینده

محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم بشرویه، فردوس، طبس و سرایان در مجلس شورای اسلامی نیز در گفتگو با خبرنگار مهر بیان داشت: بیمارستان فعلی بشرویه با کمک خیران ساخته شده است و نیاز به ساخت بیمارستان جدید در این شهرستان بسیار احساس می‌شود.

وی افزود: برای تکمیل هرچه سریع‌تر بیمارستان و اورژانس جدید این شهرستان نیاز به پیگیری مسئولان بهداشت و درمان در تهران بوده که امید است بعد از ماه مبارک رمضان با حضور مسئولان این شهرستان، جذب اعتبارات را برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام حوزه بهداشت و درمان بشرویه پیگیری کنیم.

نماینده مردم بشرویه ادامه داد: سعی ما بر این است تا اورژانس را هفته دولت امسال و بیمارستان را هفته دولت سال آینده به بهره برداری برسانیم.

مدتهاست داستان احداث و اتمام بیمارستان بشرویه یکی از آرزوهای دست نیافتنی اهالی این شهر شده و همچنان مردم در انتظار تحقق وعده‌های مسئولان برای حل مشکلات درمانی شهرستان هستند.

کد خبر 4630468

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =