افزایش امیدواری به سهمیه بانوان/ جایگاه مناسب عسگری و گنج زاده

فدراسیون جهانی کاراته جدیدترین رنکینگ المپیکی کاراته کاها را اعلام کرد که صعود قابل توجه بانوان کشورمان امیدواری به کسب سهمیه دراین بخش را بالا برد.

به گزارش خبرنگار مهر، درخشش کاراته کاهای کشورمان در لیگ جهانی سری A در ترکیه، صعود قابل توجه در رنکینگ فدراسیون جهانی را برای آنها به همراه داشت. بر اساس اعلام فدراسیون جهانی طراوت خاکسار و حمیده عباسعلی در بخش بانوان، امیر مهدی زاده، هامون درفشی پور، بهمن عسگری، علی اصغر آسیابری، ذبیح اله پورشیب، مهدی خدابخشی، سجاد گنج زاده و علی اصغر آسیابری در دو بخش بانوان و مردان در میان ۱۰ نفر برتر اوزان خود قرار گرفتند.

در رنکینگ جدید مهدی قراری زاده و طراوت خاکسار که مدال طلای لیگ جهانی ترکیه را کسب کردند به ترتیب ۵ و ۳ پله صعود داشتند. بهمن عسگری و حمیده عباسعلی نیز که دیگر طلایی های این رقابتها بودند با یک پله صعود در اوزان خود به ترتیب در رده های نهم و چهارم ایستادند.

در بخش بانوان و در کاتا انفرادی فاطمه صادقی در رنکینگ المپیکیرتبه ۲۱، نگین باقری در رده ۷۷ و مهسا افسانه در رده ۸۴ جدول قرار دارند. در کومیته وزن اول که ترکیبی از امتیازات کاراته کاهای دو وزن ۵۰- و ۵۵- کیلوگرم است، طراوات خاکسار با ۵ پله صعود در رده ۱۲، سارا بهمنیار در رده ۱۴، و فاطمه چالاکی در جایگاه ۸۱ قرار دارند.

در رنکینگ المپیکی وزن وزن ۶۱- کیلوگرم رزیتا علیپور رتبه ۹ و شیما آل سعدی در جای ۲۷ قرار دارند. در ۶۱+ کیلوگرم که ترکیبی از رتبه کاراته کاهای وزن ۶۸-و ۶۸+ کیلوگرم است، حمیده عباسعلی با ۹ پله صعود رده هشتم را در اختیار دارد.

در بخش مردان و کاتا انفرادی ابوالفضل شهرجردی در جایگاه ۲۹ و امیربهادر تدین در رده ۵۶ رنکینگ المپیکی کاتای انفرادی مردان قرار دارند. در کومیته وزن ۶۷- کیلوگرم هامون درفشی پور نفر ۱۶، مجید حسن نیا در رده ۴۸ و امیر رضا میرزایی در جای ۵۴ و امیر مهدی زاده در جایگاه ۶۳ قرار دارند.

در رنکینگ المپیکی وزن ۷۵- کیلوگرم، بهمن عسگری در رتبه سوم قرار دارد و علی اصغر آسیابری حایز رتبه ۸ است. در وزن ۷۵+ کیلوگرم سجاد گنج زاده رتبه ۴، ذبیح اله پورشیب رتبه ۷، صالح اباذری رتبه ۱۰، مهدی خدابخشی با رتبه ۲۵ و مهدی قراری زاده در مکان ۳۰ جدول رده بندی را در اختیار دارند.

کد خبر 4630752

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =