نگاه علمی درشرکت توسعه گردشگری اعمال می شود/ بازمهندسی کسب وکارها

شیراز- مدیر عامل شرکت توسعه گردشگری فارس از برنامه ریزی برای اعمال نگاه علمی به فعالیت ها و کارکردها به عنوان اولویت جدی این شرکت یاد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن رستگاری شنبه در نشست خبری با اشاره به اینکه چشم اندازهای تازه ای برای شرکت توسعه گردشگری فارس ترسیم شده، بیان کرد: اولین هدف بحث مهندسی مجدد ساختار کسب و کارهاست و در این راستا برنامه ریزی هایی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه نگاه اولمان یک نوع آسیب شناسی بود، افزود: برای این منظور یک روش تحقیق تعریف کردیم که هدف آن در ابتدا حمایت مجموعه‌های کمتر موفق در حوزه گردشگری بود و دوم اینکه کسب و کارهای جدید را در این حوزه ایجاد کنیم.

مدیر عامل شرکت توسعه گردشگری فارس با بیان اینکه این اتفاق به صورت گفتگوهای غیر تخصصی نباید انجام شود، ادامه داد: باید با یک نگاه علمی اهداف و چشم اندازها را دنبال کنیم.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای ایجاد ارتباطات یکپارچه و هدف‌های مشترک نیز گفت: بیش از ۶۰ درصد از مشاغل ارتباط نزدیکی به موضوع گردشگری دارند از این رو باید هم ارتباطات مؤثری ایجاد کرد و هم هدف‌های مشترک را پیگیری کرد.

رستگاری مثالی در خصوص خطرات احتمالی گردشگری در حوزه سلامت نیز مطرح کرد و گفت: ما فاصله زیاد ارزی با سایر کشورها داریم که این یک فرصت است اما در حوزه سلامت نباید شرایط برای ایجاد تهدید فراهم شود از این رو باید مراقبت کنیم در حوزه گردشگری سلامت واسطه گری تمرکزش به سمت محصول نرود.

وی با تاکید بر اینکه در حال تلاش هستیم که برای شیراز با برند سازی واقعی اهداف را دنبال کنیم، افزود: باید در این حوزه مهارت‌های لازم ایجاد شود، این روزها در نقاط مختلف جهان گردشگری را حتی فراتر از صنعت نیز می‌دانند که بیشتر یک پدیده اجتماعی، فرهنگی و سیاسی محسوب می‌شود از این رو اگر بخواهیم یک گردشگری موفق داشته باشیم هنوز فاصله طولانی در پیش داریم.

مدیر عامل شرکت توسعه گردشگری فارس اعلام کرد که این شرکت برنامه ریزی های جدی برای برگزاری همایش‌های آموزشی صورت داده که بتوان یک اتفاق جدید را رقم زد.

رستگاری در عین حال یکی از اقدامات مهم را ایجاد ارتباطات از کانال‌های مختلف ازجمله ارتباطات رسانه‌ای با سایر کشورها دانست که بتوان از این طریق موضوع گردشگری در فارس را دچار تغییرات مثبتی کرد.

وی با تاکید بر موضوع مهارت آموزی نیز گفت: باید دید که آیا فارغ التحصیلان رشته‌های مرتبط با گردشگری نهایتاً به کار در پذیرش هتل منتهی شوند یا اینکه آنها می‌توانند کسب و کار خودشان را داشته باشند؟

مدیر عامل شرکت توسعه گردشگری فارس در عین حال با تاکید بر اینکه باید در حوزه گردشگری فارس به هم گرایی برسیم، تاکید کرد: تلاش می‌کنیم موضوع گردشگری را برای همه افراد در بخش‌های مختلف به یک دغدغه تبدیل کنیم.

کد خبر 4630754

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 12 =