شهرداری همدان از زمانبندی اجرای طرح الکترونیکی کردن خدمات عقب است

همدان-رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر همدان بر ضرورت حرکت مدیریت شهری همدان به سمت شهرداری الکترونیک تاکید کرد و گفت: شهرداری همدان از زمانبندی اجرای طرح الکترونیکی کردن خدمات عقب است.

به گزارش خبرنگار مهر، اکبر کاوسی امید صبح شنبه در جلسه کمیسیون برنامه بودجه و مالی شورای شهر همدان افزود: شهرداری همدان از فرایند و زمان بندی اجرای طرح الکترونیکی کردن اقدامات که اعلام کرده بود عقب است.

کاوسی اضافه کرد: تحقق شهرداری الکترونیک اولویت نخست شورای پنجم در سال ۹۸ است که در تبصره های ذیل بودجه نیز آمده و شهرداری باید در این زمینه بسیار جدی وارد شده و کارها را بر اساس زمانبندی اعلام شده انجام دهد.

وی در ادامه جلسه در خصوص کاهش هزینه های خدمات شهری افزود: رفتار شهروندان در رعایت حقوق شهروندی باید تغییر کند به گونه ای که در خصوص برخی از موارد از جمله کاهش تولید زباله و تفکیک ازمبداء زباله فرهنگ سازی صورت پذیرد.

این عضو شورای شهر همدان اضافه کرد: هزینه و بحث زیست محیطی در تولید زباله حائز اهمیت است اما متاسفانه بعضی از شهروندان با عدم رعایت ساعت بیرون گذاری زباله در افزایش هزینه‌های خدمات شهری تاثیر گذار هستند.

کاوسی امید اظهار کرد: شهروندان همدانی برای صرفه جویی در هزینه ها و استفاده بهینه از خدمات شهرداری باید تمرین کنند که در ساعات تعیین شده زباله ها را در بیرون از منزل بگذارند.

وی با اشاره به اینکه رعایت ساعات تعیین شده برای خروج زباله از منزل امری ضروری است، افزود: در گام نخست باید در این راستا با آموزش های شهروندی فرهنگ بیرون گذاشتن زباله در ساعت تعیین شده نهادینه شود.

کاوسی امید ادامه داد: در گام بعدی نیز باید این فرهنگ را ترویج کنیم که زباله های شهروندان یک روز در میان جمع آوری شود که این موضوع در کاهش تولید زباله، کاهش هزینه ها و نیز حفظ محیط زیست موثر است و می توان در هر منطقه از شهرداری، یک محله شهر همدان را به عنوان پایلوت برای این طرح در نظر گرفت.

کاوسی بر استفاده از ظرفیت شورای اجتماعی محلات برای فرهنگ سازی و ترویج تفکیک زباله از مبدا و بیرون گذاشتن زباله به صورت یک روز در میان تاکید کرد و گفت: همچنین باید از ظرفیت رسانه ها به ویژه رسانه‌های استانی برای اطلاع رسانی و جمع آوری زباله استفاده شود.

کد خبر 4630760

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =