کلیات پروژه زعفرانیه بیرجند ابهام دارد

بیرجند- شهردار بیرجند گفت: کلیات پروژه زعفرانیه بیرجند ابهام دارد که قبل از واگذاری زمین به مردم باید رفع شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی جاوید صبح شنبه در جلسه شورای شهر بیرجند با اشاره به پروژه زعفرانیه بیرجند (پروژه ۴۵۰ هکتاری) اظهار کرد: در مورد کلیات این طرح و به ویژه ضرورت اجرای آن ابهاماتی وجود دارد که این ابهامات باید رفع شود.

شهردار بیرجند بیان کرد: هر چند این طرح و پروژه مراحل قانونی و برخی از مراحل آماده‌سازی را طی کرده است ولی آیا با کیفیتی که اکنون به تصویب رسیده لازم و ضروری است.

جاوید ادامه داد: باید قبل از اینکه زمینی را به مردم برای ساخت و ساز خانه‌های مسکونی واگذار کنیم موضوعات و ابهامات بین دستگاهی در رابطه با این پروژه حل شود تا برای مردم مشکلی در آینده ایجاد نشود.

وی افزود: این سوال مطرح است که چگونه پروژه زعفرانیه بر روی گسل واقع شده ولی می‌خواهیم با ساخت و ساز در آنجا جمعیتی را به سمت این منطقه بکشانیم.

شهردار بیرجند با طرح این سوال که آیا در زمینه روان آب‌ها در آن منطقه تدبیری اندیشیده شده است، گفت: از طرف دیگر با توجه به حجم بالای جمعیتی که براساس طرح قرار است در آن منطقه ساکن شوند بی‌شک توسعه متمرکز جمعیت مسائل ترافیکی را نیز به همراه خواهد داشت.

جاوید اظهار کرد: نکته مهم و حائز اهمیت این است که مراحل تهیه و تصویب طرح ایراد دارد و از طرف دیگر در زمینه خاک‌برداری از آن منطقه هیچ توافقی با شهرداری صورت نگرفته است.

وی بیان کرد: اگر قرار است ۴۰ هزار نفر در آن منطقه ساکن شوند آیا برای تأمین آب فضای سبز آن منطقه تدبیری اندیشیده شده و یا قرار است معضل مهر شهر در زمینه تأمین آب فضای سبز دوباره در آن محدوده تکرار شود.

شهردار بیرجند در زمینه ساخت پمپ بنزین در نزدیکی آستان امامزادگان باقریه و گلایه‌های طرح شده در این زمینه گفت: در هنگام صدور پروانه ساختمانی ما دو مسئله کاربری متناسب با موضوع و سند مالکیت را لحاظ می‌کنیم که در مورد پمپ بنزین مد نظر این دو مؤلفه رعایت شده است.

جاوید یادآور شد: اما با این وجود اگر دستگاه و مراجع قضائی به دلایلی حکم به ابطال پروانه مربوطه را بدهد از نظر مراجع قضائی تبعیت خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه پروژه خیابان جمهوری تا پایان تیرماه به اتمام خواهد رسید، یادآور شد: با قاطعیت به شهروندان می‌گویم که بعد از پایان پروژه خیابان جمهوری هیچ مشکلی برای کسب و کار آنان به وجود نخواهد آمد.

کد خبر 4630911

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =