پیش نویس طرح های توسعه ای خراسان جنوبی تدوین می شود

بیرجند- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی گفت: اگر عدم تعادل ها، فقر و عدم زیرساخت های لازم در استان تبیین شود پیش نویس طرح های توسعه ای برای سران سه قوه تدوین خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید پورعیسی ظهر شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، اظهار کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی بعد از احیای مجدد همان وظایف سابق را دنبال می‌کند.

وی با بیان اینکه سه معاونت و سه مدیریت در سازمان مدیریت برنامه و بودجه استان فعالیت می‌کنند، افزود: سامان دهی نیروهای انسانی، استخدام، بهره وری از نیروی انسانی، ساختمان‌ها و استفاده بهینه از آنها از جمله وظایف این سازمان است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه سازمان بر توزیع اعتباراتی که به استان می‌آید و همچنین بر توزیع اعتبارات استانی نظارت دارد، گفت: تیم فنی و بودجه سازمان نیز مباحث نظارتی را دنبال و پروژه‌ها را سامان دهی می‌کنند.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف مهم سازمان مدیریت و برنامه ریزی تنظیم اسناد توسعه است، عنوان کرد: باید به گونه‌ای عمل کنیم که بدانیم حجم فعالیت‌هایی که داریم متناسب با تعداد نیروی انسانی در کجا و چگونه مستقر شوند.

پورعیسی با اشاره به اینکه استفاده بهینه از فضا، جمعیت و فعالیت‌هایی که در کل استان وجود دارد از دیگر وظایف در دستور کار سازمان است، بیان کرد: اسناد توسعه نیز در سازمان سامان دهی می‌شود چراکه هر برنامه‌ای یک سند توسعه دارد و باید به صورت پنج ساله عملیاتی شود.

وی با بیان اینکه تلاش داریم از صندوق توسعه ملی و سران سه قوه استفاده کنیم، اظهار داشت: اگر عدم تعادل‌ها، فقر و عدم زیرساخت‌های لازم در استان تبیین شود پیش نویس طرح‌های توسعه از سوی سازمان برای سران سه قوه تدوین خواهد شد.

کوروش آموزگار، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان برنامه و مدیریت خراسان جنوبی نیز در این دیدار اظهار کرد: معاونت توسعه در حوزه پست مدیریت وظایفی از قبیل سامان دهی نیروی انسانی، صیانت از راه و شهروندی، میز خدمت و ارتقا سلامت اداری را بر عهده دارد.

وی با اشاره به نظارت بر ارتقای بهره وری، اخذ مجوزات و نظارت بر آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های اجرایی، افزود: در پیگیری مباحث نیروهای انسانی که در دستگاه‌های اجرایی فعالیت می‌کنند نیز از کانال اداره استخدامی کشور ورود پیدا می‌کنیم.

ضامن، معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه دخراسان جنوبی نیز اظهار کرد: معاونت آمار و اطلاعات در چهار حوزه نقشه‌ها، حساب‌های ملی و منطقه‌ای، آمارهای سطحی ادارات و اجرای طرح‌های آماری فعالیت دارد.

وی با اشاره به اینکه در اجرای طرح‌های آماری بر اساس اطلاعاتی که مرکز آمار ایران در سطح استان جمع آوری می‌کند سازمان نیز آماری از قبیل نرخ تورم و اشتغال و بیکاری را کسب و جمع آوری می‌کند، افزود: در طول سال ۸۰ نفر نیروی طرحی برای جمع آوری این اطلاعات فعالیت می‌کنند.

کد خبر 4630919

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 9 =