عملکرد ضعیف در حوزه فرهنگی/لزوم توجه به سه رکن منزل، مدرسه و مسجد

صومعه سرا- شورای فرهنگ عمومی صومعه سرا برگزار و مسئولان با اشاره به عملکرد ضعیف در حوزه فرهنگی خواستار توجه بیشتر به سه رکن تربیتی منزل، مدرسه و مسجد و اجرای برنامه های فرهنگی شدند.

ب‌ه گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ سید حسن حسینی ظهر شنبه در جلسه شورای فرهنگی عمومی که در دفتر امام جمعه صومعه سرا برگزار شد با بیان اینکه باید باور داشته باشیم که فرهنگ یک قدرت است، اظهار کرد: فرهنگ کشور ما فرهنگ مقاومت و برگرفته از دین است.

وی وجود فرهنگ مقاومت را ضامن تداوم و حفظ انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: رهبری با عناوینی همانند شبیخون فرهنگی و هجمه فرهنگی بر لزوم توجه مسئولان به حوزه فرهنگ تأکید می‌کنند.

فرمانده سپاه ناحیه صومعه سرا در ادامه با اشاره به اینکه فرهنگ اسلامی در ابعاد برای ما برنامه دارد و قطعاً سرمایه گذاری بر روی همین برنامه‌ها نتایج خوبی به همراه خواهد داشت، افزود: سه رکن تربیتی در جامعه منزل، مدرسه و مسجد باید مورد توجه قرار گیرد.

وی همچنین بر لزوم مخاطب شناسی در حوزه فرهنگی و ارائه برنامه بر اساس آن تأکید و بیان کرد: باید برنامه‌های ما برای انتقال فرهنگ مقاومت و فرهنگ دینی به نسل چهارم بر اساس مخاطب شناسی باشد باید ببینیم که چه الگویی می‌خواهیم به نسل چهارم ارائه دهیم.

سرهنگ حسینی با بیان اینکه شهرستان صومعه سرا ظرفیت بسیاری خوبی دارد که در زمینه اجرای برنامه‌های فرهنگی به عنوان پایلوت در استان و حتی کشور مطرح باشد، تصریح کرد: متأسفانه والدین در حوزه فضای مجازی از سواد رسانه‌ای برخوردار نیستند بنابراین باید همایش بصیرت افزایی و سواد رسانه‌ای برای آنها در شهرستان برگزار شود.

وی با اشاره به ایجاد فاصله بین خانواده‌ها و نسل چهارم، افزود: شورای فرهنگ عمومی باید برای کم کردن این فاصله برنامه داشته باشد. باید قبول کنیم که دشمن در این زمینه بهتر از ما عمل کرده است.

فرمانده سپاه ناحیه صومعه سرا بر لزوم ارتقای فرهنگ عاشورایی در جامعه و انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل چهارم تأکید کرد و گفت: باید روحیه جنگ و شهادت طلبی به نسل‌های بعدی انتقال دهیم.

وی در ادامه با بیان اینکه باید از انجام کارهای جزیره‌ای در حوزه فرهنگی خودداری کنیم، بیان کرد: دوره اخلاق برای رؤسای ادارات برگزار شود.

لزوم ایجاد همت جمعی در حوزه فرهنگی

معاون فرماندار صومعه سرا نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه یکی از مهمترین کار گروه‌های که باید تقویت شود شورای فرهنگ عمومی است، اظهار کرد: هر چیزی که به عنوان فرهنگ نهادینه شود می‌تواند بسیاری از مشکلات اجتماعی، اقتصادی و سیاسی را حل و فصل کند.

محمد نعمت پور با اشاره به اینکه مسئولان بسیاری از نسخه‌ای که برای مردم می‌پیچند را خود عمل نمی‌کنند، افزود: اگر همت و اراده جمعی وجود داشته باشد می‌توانیم در حوزه فرهنگی اقدامات خوبی انجام دهیم.

وی با بیان اینکه بخشی از مشکلات جامعه از ناحیه دشمنان بوده و بر مردم تحمیل شده است، گفت: در این میان عده‌ای صاحبان سرمایه نیز هستند که با رفتارهای خود فشارهای بر جامعه وارد می‌کند امروز نیازمند نهادیه کردن فرهنگ درست در سطح جامعه باشیم.

معاون فرماندار صومعه سرا با اشاره به اینکه در زمینه فضای مجازی باید متخصصین و کارشناسان استفاده شود، بیان کرد: در زمینه استفاده از اینترنت در سطح جامعه شرایط خوبی مشاهده نمی‌شود اکثر استفاده در این حوزه نیز در زمینه چت روم‌ها است که خود فضای مناسبی برای از بین رفتن حریم‌ها است.

وی در ادامه به طراحی دشمنان در زمینه ایجاد شبهات در ذهن جوانان اشاره و اظهار کرد: رسانه ملی بسیار در این زمینه تأثیرگذار است و باید مباحث دینی از طریق ساخت برنامه‌های فرهنگی به جوان انتقال داده شود.

نعمت پور ادامه داد: متأسفانه در حوزه فضای مجازی و حجاب از بسیاری از ارزش‌های اسلامی و انقلابی فاصله گرفته‌ایم.

ادارات برنامه‌های فرهنگی را ارائه کنند

فرمانده انتظامی صومعه سرا نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه جوامع از ناحیه فرهنگی همیشه دچار آسیب می‌شوند، اظهار کرد: ادارات با برنامه‌های فرهنگی خود را ارائه دهند.

رضا کوهستانی با اشاره به اینکه آستانه تحمل مردم بسیار پایین آمده و آمار بالای طلاق نگران کننده است، افزود: خانواده یکی از نهاد مؤثر اجتماعی است که متأسفانه امروز شاهد توطئه دشمن برای سست کردن بنیان خانواده‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه ۲۶ نهاد در حوزه فرهنگی مسئولیت دارند که نیروی انتظامی در آخر رده آن قرار دارد، گفت: امروز نیروی انتظامی تغییر رویه داده است و علاوه بر اجرای برنامه‌های فرهنگی برخورد نیز می‌کند.

کد خبر 4631145

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 11 =