درگاه سرمایه گذاری در خراسان شمالی ایجاد می شود

بجنورد- استاندار خراسان شمالی گفت: برای از میان برداشتن سرمایه گریزی، درگاه سرمایه گذاری با هدف صدور مجوزهای بی نام در این استان ایجاد می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدعلی شجاعی در نشست مجوزهای بی نام سرمایه گذاری خراسان شمالی اظهار کرد: استان به لحاظ بروکراسی اداری و بانکی وضعیت خوبی ندارد و موجب سرمایه گریزی و دفع سرمایه گذاران می‌شود، بنابراین باید تلاش کنیم سرمایه‌گذار وارد سیستم بروکراسی اداری نشود.

شجاعی با تاکید بر اجرای طرح صدور مجوز بی نام سرمایه گذاری در خراسان شمالی، بیان کرد: سیستم اجرایی استان به گونه‌ای است که اگر سرمایه‌گذار برای اخذ مجوزها و موافقت اصولی اقدام کند زمان زیادی را باید صرف کند و تنها راه حل این مشکل حذف بروکراسی اداری و اجرای طرح صدور مجوز بی نام است.

وی تصریح کرد: برای نجات استان ناگزیر به حضور سرمایه‌گذار هستیم که برای تحقق این هدف نباید روند انجام کارها و صدور مجوزها طولانی شود.

استاندار خراسان شمالی ادامه داد: صدور مجوز بی نام به معنای شروع فعالیت سرمایه‌گذار برای تولید است و پس از آن نباید دوباره به دستگاه‌های اجرایی مراجعه‌ای داشته باشد.

شجاعی خطاب به مدیران کل اجرایی خراسان شمالی گفت: حساسیت کار را متوجه شوید و به دنبال ارائه طرح و ایده‌هایی باشید که سرمایه گذاران جذب استان شوند.

وی اظهار کرد: اجرای طرح صدور مجوزهای بی نام سرمایه گذاری در استان قطعی است و مدیران دستگاه‌های اجرایی در برابر آن مقاومت نکنند.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی در ادامه با اشاره به اجرای طرح مجوزهای بی نام و راه اندازی درگاه سرمایه گذاری در استان اصفهان، افزود: کارشناسان اداره کل اقتصاد و دارایی استان سایت مربوط را بررسی کنند و سعی در اجرا و تکمیل آن داشته باشند.

شجاعی گفت: فرصت‌های سرمایه گذاری استان به تفکیک بخش‌های مختلف مشخص شود و طرح‌های سرمایه گذاری بدون مشکل بعد از اخذ تمامی مجوزهای لازم در درگاه سرمایه گذاری استان بارگذاری شود.

وی تاکید کرد: درگاه سرمایه گذاری استان را معطل طرح‌های مشکل دار نکنید و بدانید به دنبال دور زدن قوانین و مقررات نیستیم اما تعریف خط قرمزها نباید شخصی باشد.

استاندار خراسان شمالی اظهار کرد: باید موضوعاتی که موجب فرار سرمایه گذاران از استان می‌شود بررسی و برطرف شود و در مجوزهای سرمایه گذاری صادر شده قید و شرطی نداشته باشیم و بنده و شما به جای سرمایه‌گذار کار کنیم.

شجاعی تصریح کرد: تعریف امتیاز برای سرمایه گذاران در استان می‌تواند فراتر از مشوق‌ها و معافیت‌های تعریف شده کشوری باشد که در این راستا باید به پیشران‌های اقتصادی استان که بخش‌های گردشگری و صنایع تبدیلی کشاورزی می‌باشد، توجه شود.

وی خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی خراسان شمالی گفت: همه باید به دنبال حل مشکلات بخش سرمایه گذاری باشیم و بدانید طرح صدور مجوزهای بی نام در استان قابل اجراست و بنابراین پیچ و خم جدید در مسیر کار ایجاد نکنید.

شجاعی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی مربوط برای پاسخ مثبت یا منفی به استعلامات صدور مجوزها تنها ۴۸ ساعت فرصت دارند و در نهایت دستگاه تخصصی باید موافقت نامه اصولی را به صورت بی نام صادر کند.

وی تصریح کرد: طرح‌هایی که برای صدور مجوز بی نام مستلزم بررسی در جلسات یا شوراهای تخصصی هستند باید یک بار و به طور مجموع در این نشست‌ها بررسی شود.

وی گفت: تنوع پروژه‌ها موضوع بسیار مهمی است که فرصت‌های سرمایه گذاری باید در تمامی بخش‌ها اعلام شود و همچنین باید پتانسیل‌های شهرستانی مورد توجه باشد و در این مورد باید سرمایه گذاری ها به دو بخش آب بر و کم آب بر تقسیم بندی شود.

شجاعی اشاره کرد: ممکن است مالکیت یک زمین با شخص باشد اما در حال حاضر ارزش افزوده‌ای برای آن ندارد که برای این موارد ما باید به فوریت مجوز بانام صادر کنیم و شخص به عنوان سرمایه پذیر در درگاه سرمایه گذاری استان معرفی شود.

وی ادامه داد: ایده‌های جدید که در طرح‌های ارائه شده استان وجود ندارد نیز می‌توان با تعریف بخشی با عنوان صاحبان ایده بررسی شود و پس از تأیید توسط دستگاه تخصصی مجوز بی نام آن صادر شود.

استاندار خراسان شمالی همچنین گفت: به دنبال برگزاری همایش سرمایه گذاری در خراسان شمالی هستم که برگزاری آن مستلزم راه اندازی درگاه سرمایه گذاری در استان است.

کد خبر 4631170

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 12 =