۴۰ درصد اشتغال کرمان مربوط به پروژه های اقتصاد مقاومتی است

کرمان - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: حدود ۴۰ درصد اشتغال این استان مربوط به پروژه های اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر رودری عصر شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان با اشاره به اینکه در جلسه امروز در طرح ها و پروژه های مسئله دار و پروژه های سال ۹۷ مورد بررسی قرار می گیرد، اظهار کرد: از مجموع ۲۹۴ پروژه در سال ۹۷، ۱۶۱ پروژه باید به اتمام می رسید که از این تعداد ۳۸ پروژه به اتمام نرسیده است که امروز مورد بررسی قرار می گیرد و ۱۳۳ پروژه نیز به سال ۹۸ موکول شده است.

وی با اشاره به طرح گردشگری هنزا، مشکلات زیرساختی و تمدید مجوز آبی این طرح بیان داشت: مجوز این طرح به مدت یک سال اخذ شده بود اما با توجه به موضوعیت و اهمیت این طرح چنانچه اعضا مصوب کنند در خصوص تمدید مجوز آب اقدام شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با بیان این مطلب که از تمامی پروژه های اقتصاد مقاومتی تنها یک پروژه بود که در چارچوب پروژه های اقتصاد مقاومتی تعریف نشده بود، تصریح کرد: از میان همه پروژه های اقتصاد مقاومتی در کشور ۱۱ پروژه به عنوان نمونه و الگو انتخاب شد که یک پروژه مربوط به استان کرمان است.

وی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد اهداف پروژه ها در سال ۹۷ محقق شده است، بیان داشت: کل سرمایه گذاری پیش بینی شده در استان در سال ۹۷، بالغ بر ۱۱ هزار میلیارد تومان بوده است اما بالغ بر هفت میلیارد تومان سرمایه گذاری محقق شده و ۹ هزار و ۱۲۷ اشتغال جدید در سال ۹۷ ایجاد شده است.

رودری با بیان این مطلب که ۲۵۱ پروژه در سال ۹۸ به تصویب خواهد رسید که ۷۲ پروژه آن جدید خواهد بود، تصریح کرد: تعداد پروژه های مدت دار مصوب سال ۹۷، ۱۳۳ پروژه و تعداد پروژه مستمر در سال زراعی ۹۷ و ۹۸، ۴۶ پروژه است.

وی با اشاره به اینکه اتاق بازرگانی در سال جدید پروژه ای را ارائه نداده است، تصریح کرد: ۷۶ پروژه ملی توسط معاون اول ریاست جمهوری به ۱۹ وزارتخانه و سازمان توسط ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور ابلاغ شده است و مدیران باید برش این پروژه ها را در طرح های استانی خود داشته باشند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با بیان این مطلب که کل اعتبار برنامه ریزی شده اقتصاد مقاومتی در سال ۹۸، ۱۷ هزار میلیارد و ۴۵۳ تومان بوده است، اضافه کرد: برای مشخص کردن کارکرد و عملکرد برخی از طرح ها در سطح جامعه نیاز به پژوهش و کار تحقیقاتی داریم.

وی با اشاره به اینکه حدود ۴۰ درصد اشتغال استان مربوط به پروژه های اقتصاد مقاومتی است که این امر قابل توجه و نتیجه فعالیت مدیران استانی بوده است و نباید این تلاش ها نادیده گرفته شود.

کد خبر 4631247

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =